Навесні на поля вийде нова техніка

10 січня було проведене пробне внесення компосту розкидачем органічних добрив німецької фірми «Аннабургер».

Придбання нового розкидача було заплановане задовго до цього дня, адже треба було вибрати такий механізм, який найкраще б підходив для роботи з компостом. Наші партнери люб’язно надали для випробування кілька агрегатів різних фірм і систем. Тут були причепи з вертикальними і горизонтальними бітерами, а також обладнані спеціальними пристроями (тарілочками) для розсипання дрібних фракцій компосту. Випробування, проведені в господарстві, засвідчили, що останні розкидають органічне добриво більш рівномірно і одночасно «накривають» ним більшу площу.

Розкидач фірми «Аннабургер» має дві таких тарілочки, його вантажопідйомність – 24 т. Агрегатується він з будь-яким із тракторів Фендт, які маємо в господарстві. За одну зміну такий розкидач дає можливість внести органічне добриво на площі 40 га.

Ще одна новинка – гусеничний трактор Челенджер, виробництва США. Його доставили на підприємство кілька днів тому. Є плани цілодобового використання його на обробітку ґрунту.

До подібних тракторів ми придивлялися давно, вивчали їхні можливості й економічну доцільність. Головна перевага гусеничної техніки в тому, що вона створює менше навантаження на одиницю площі, відповідно – менше ущільнює ґрунт. А це дуже важливо для проникнення повітря й вологи у ґрунт і, в підсумку, – для нормального розвитку ґрунтової мікрофлори та коріння рослин. Новий трактор набагато потужніший, ніж колісні. Він має 500 к.с., тоді, як Фендти – 340–350. Завдяки цьому він може працювати із агрегатами більшої ширини захвату.

Гусеничні трактори не є чимось незвичайним – їх широко використовували в ті часи, коли господарство в 1976 році переходило на безплужний обробіток ґрунту. Утім, тоді вони мали чимало недоліків. Зокрема, досить ненадійними були металеві гусениці. Та й механізаторам працювати в таких машинах було некомфортно. Сучасні гусеничні трактори стають все комфортнішими і надійнішими. Так, у придбаному Челенджері гусениці – гумові. Термін їх використання значно більший, ніж металевих гусениць і гумових шин.

Удосконалення гусеничної техніки сприяє тому, що вона стає дедалі популярнішою. Під час візиту на наше підприємство відомий виробник сільськогосподарської техніки Майкл Хорш розповів, що на власних полях використовує виключно гусеничні трактори. Він переконався, що таким чином ґрунт не ущільнюється, не руйнується його структура. Незабаром ми також зможемо підтвердити ці спостереження нашого гостя.

Отже, машинно-тракторний парк господарства продовжує поповнюватися кращою технікою від світових лідерів. Це сприяє подальшому вдосконаленню технології органічного виробництва, створенню кращих умов праці механізаторів.

Володимир Цьова, головний інженер


Повернутись до списку новин


Новини

15.06.18

Сучасні технології – на ферми

На фермах ПП «Агроекологія» триває робота з впровадження електронної системи управління годівлею.

10.06.18

Сінаж заготували у рекордні терміни

Дуже швидкими темпами цього року відбулася заготівля сінажу.

05.06.18

Спочатку – порядок на полях, потім – на ринку

Створення й насичення ринку органічної продукції в Україні вимагає зусиль як від виробників, так і від держави.

01.05.18

Ціни на органічну продукцію рослинництва та продукти її переробки станом на 1 травня 2018 р.