У Прибалтиці працюватимуть за технологією «Агроекології»

Нещодавно на запрошення засновника литовської компанії «Agropro» генеральний директор ПП «Агроекологія» Гліб Лук’яненко і головний агроном Сергій Козін ділилися досвідом органічного землеробства з фермерами Литви і Латвії.

Органічне землеробство у цих країнах лише починає розвиватися, проте вже є сертифіковані господарства, виникають цікаві проекти. Один із них реалізує компанія «Agropro», яка збудувала перший у Європі завод із виробництва органічного протеїну з насіння конопель. Цей продукт використовують у своєму харчуванні спортсмени, а також люди, які з тих чи інших причин не вживають тваринний білок. Також тут виробляють органічну конопляну олію і конопляне борошно. Про те, наскільки серйозно компанія ставиться до виробництва саме органічної продукції, можна зрозуміти вже по тому, що в її власній лабораторії можна провести дослідження навіть на наявність ГМО. Утім, компанія не має власної землі і тому залучає до вирощування конопель місцевих фермерів, для яких і був організований семінар.

Цій події передувало знайомство одного із засновників компанії «Agropro» Скірманта Нікстеле з українським органічним сектором. В Україні пана Нікстеле цікавили сорти конопель, виробники цієї культури, технології вирощування. За порадою спеціалістів ТОВ «Органік Стандарт» побував він і на нашому підприємстві, де його радо прийняли і розповіли про наші технології вирощування сільськогосподарських культур. Литовський підприємець зрозумів, що їх успішно можна застосовувати і у Прибалтиці. Тому запросив нас поділитися досвідом із прибалтійськими аграріями. Запрошення було прийнято, адже ми завжди раді поділитися своїм досвідом задля поширення органічного виробництва.

Два дні семінару були напруженими, адже проходив він у двох країнах – Латвії та Литві. Заняття розпочиналися вранці й тривали до пізнього вечора. Генеральний директор Гліб Лук’яненко розповідав про історію підприємства, становлення органічного виробництва, напрямки господарювання. Цінними для фермерів стали поради щодо вибору сортів і постачальників посівного матеріалу для органічного землеробства; знезараження зерноскладів та боротьби із шкідниками без застосування хімічних препаратів, технологічні параметри зберігання зерна.

Я висвітлював конкретні аспекти технології органічного землеробства, ґрунтообробної техніки для цього, прийоми, які ми використовуємо для боротьби з ерозією. Організатори семінару заздалегідь просили нас розкрити саме цю тему, адже для Литви і Латвії вона є однією з найактуальніших. У цих країнах багато опадів, тому водна ерозія ґрунтів завдає великих збитків. Тож для фермерів важливо було почути, як ми контролюємо ці процеси. Щоб закріпити матеріал і надати фермерам дієву допомогу, ми провели практичні заняття – разом із учасниками семінару спланували ґрунтозахисні сівозміни з урахуванням особливостей їхніх господарств.         

В семінарі брали участь і прибалтійські науковці. Так, Вітаутас Лякас, доцент Університету ім. А. Стульгінскіо, у своїй доповіді зробив акцент на тому, як правильно провести весняні роботи для успішного вирощування конопель. Також було представлено ряд новітніх наукових розробок у галузі коноплярства, а також нішевих культур – сочевиці, льоні, люпину, лободи тощо. Отримали фермери й комерційні пропозиції щодо вирощування конопель, гороху, квасолі, льону. Організатори подбали, щоб на цей семінар потрапили всі фермери, які зацікавлені у виробництві органічних конопель і партнерстві з компанією «Agropro»: для аграріїв захід був безкоштовним.

У Прибалтиці місцеві сільгоспвиробники працюють на порівняно невеликих площах. Тут багато господарств, які обробляють по 100 га землі, іноді – до 1000 га. Найбільший агрохолдинг у цих краях має лише 30 тис. га землі. Але і в цих умовах цілком можливо застосовувати модель органічного землеробства, розроблену Семеном Свиридоновичем Антонцем. Так само, як, наприклад, на безмежних просторах Казахстану чи на маленьких фермах Молдови, де ця технологія вже працює у аграріїв, котрі приїжджали до нас за досвідом. Це говорить про універсальність цієї моделі, її швидкої адаптації до місцевих умов, різних кліматичних зон, ґрунтів, особливостей господарств. А ми завжди готові допомогти всім, хто бажає розвивати органічне виробництво.

Сергій Козін, головний агроном


Повернутись до списку новин

Новини

08.10.18

Свіже, локальне, безпечне – у новому магазині

6 жовтня у Полтаві відкрився другий фірмовий магазин «Агроекології». Він отримав назву «Fresh&Local»

29.09.18

Триває подорож шляхами органічної Полтавщини

Команда проекту "Органічна Полтавщина" побувала в Козельщинському районі

03.09.18

Шляхами органічної Полтавщини

За ініціативи президента ГС «Полтавське товариство сільського господарства» Семена Свиридоновича Антонця та секретаря спілки Антоніни Семенівни Антонець розпочато проект «Органічна Полтавщина»

01.09.18

Ціни на органічну продукцію рослинництва та продукти її переробки станом на 1 вересня 2018 р.