Жнивуємо у непростих умовах

Цього року жнива на нашому підприємстві розпочалися 9 липня. Утім, вологе літо вносить свої корективи.

Дощі й велика вологість повітря, яка здебільшого тримається на рівні близько 70%, перешкоджає висиханню зерна і, відповідно, його збиранню. Розпочали жнивувати з пшениці озимої сорту Відрада. Це остиста пшениця, яка висихає швидше. Ми вибираємо окремі поля і навіть їхні частини, де зерно має оптимальні показники вологи, і, щоб не втрачати час, збираємо його на цих площах, щойно туди може зайти техніка. Використовуємо як роздільне збирання, так і пряме комбайнування. Обидва способи мають свої переваги. Наприклад, якщо пшениця на якомусь полі достигає нерівномірно, зерно вологе, досягти однакової стиглості й підсушити його можна, скосивши у валки. Якщо ж поле сухе, краще підійде пряме комбайнування.

Для роздільного збирання цього року ми придбали самохідну косарку MacDon M155 канадського виробництва. Це – перша така машина в Україні. Роботу такої косарки генеральний директор «Агроекології» Гліб Лук’яненко побачив на полях казахських колег і оцінив її переваги. Косарка здатна розвивати швидкість до 26 км/год., її жатку можна регулювати у різних площинах, вона має просвіт під рамою у 116 см. Все це дозволяє зрізати рослини різної висоти, в тому числі – збирати низькорослі культури, й робити це швидко та якісно. Ми вже впевнилися, що косарка добре працює по пшениці, використовуватимемо її й на інших культурах. Серед переваг цієї техніки також зручність у керуванні й обслуговуванні, нижча ціна порівняно з аналогами більш «розкручених» брендів. 

Загалом ми маємо можливість одночасно виводити на поля під час жнив більше десяти одиниць зернозбиральної техніки. Тому, як тільки дозволяє погода, робота закипає повною мірою, щоб засипати у засіки органічний врожай – 2018.

Сергій Козін, головний агроном


Повернутись до списку новин

Новини

03.09.18

Шляхами органічної Полтавщини

За ініціативи президента ГС «Полтавське товариство сільського господарства» Семена Свиридоновича Антонця та секретаря спілки Антоніни Семенівни Антонець розпочато проект «Органічна Полтавщина»

01.09.18

Ціни на органічну продукцію рослинництва та продукти її переробки станом на 1 вересня 2018 р.

28.08.18

Людина, що змінює світ

У день 27-ї річниці Незалежності України широкому загалу були представлені десять людей, які за ці роки найбільше вплинули на аграрний сектор нашої держави. Почесне місце серед них посів Семен Свиридонович Антонець.

16.08.18

Від екосистем на полях – до екосистем у бізнесі

7 серпня в навчальному Центрі органічного землеробства відбувся семінар «Технологія вирощування високоолеїнового соняшника в органічній системі землеробства».