Свіже, локальне, безпечне – у новому магазині

6 жовтня у Полтаві відкрився другий фірмовий магазин «Агроекології». Він отримав назву «Fresh&Local», яка красномовно свідчить про те, що покупці завжди зможуть придбати тут свіжі продукти місцевого виробництва.

Затишна простора торгова зала нового магазину на вул. Європейській, 66 у день відкриття ледве вмістила всіх, хто бажав стати одним із перших покупців. Це й зрозуміло, адже у Полтаві з’явився заклад зовсім нового типу. Хоча він продовжує традиції, які вже склалися в магазині «М’ясо Молоко», відразу помітно, що концепція отримала розвиток. Тут – і розширений асортимент, і більша площа, і продукція партнерів. Та основа залишається незмінною: дати споживачам смачні й корисні продукти.

– Ми підготували ще більший асортимент локальних якісних, а головне – безпечних продуктів, – наголошує генеральний директор ПП «Агроекологія» Гліб Лук’яненко. – Акцент зробили на продуктах переробки з нашої власної сировини під наглядом наших спеціалістів.

Всі, хто прийшов на відкриття, мали можливість поспілкуватися з керівництвом і фахівцями «Агроекології», поставити питання й отримати відповіді про будь-які продукти, дізнатися, як вони вироблені, чим відрізняються від інших. Так, продукцію рослинництва представляв головний агроном підприємства Сергій Козін.

– Господарство сорок років не використовує агрохімікатів, – розповів він. – За цей час тут утворилася власна екосистема – збалансована і здатна сама себе підтримувати. Ця система спрямована на виробництво якісної продукції.

З тими, кого більше цікавить молоко й м’ясо, спілкувався головний зоотехнік підприємства Дмитро Самсоненко.

– Те, що вирощене на органічних полях, трансформує тваринництво, – зазначив він. – Якщо є якісні корми – є і якісні молоко та м’ясо. Високої якості продукції ми досягаємо дбайливим доглядом, створенням комфортних умов для тварин.

Про кожну позицію представленого товару розповів головний менеджер магазину Сергій Швидкий:

– У нас споживачі можуть придбати молоко дійсно свіже, яке не піддавалося тепловій обробці, а в охолодженому вигляді привезене просто з ферми «Агроекології» відразу ж після доїння. На всьому шляху до споживача воно не контактує з руками людей, повітрям. У магазині його розливають в пляшки з молокомату у присутності покупця.

Те саме стосується яловичини, свинини, баранини, птиці. М’ясо в продажу – виключно свіже, охолоджене й акуратно розроблене. З цієї високоякісної сировини вироблені ковбаси, які тут на будь-який смак: копчені, варено-копчені, «домашні». Є фарш, сало, м’ясні напівфабрикати. Забій худоби і приготування м’ясопродуктів відбувається у цехах підприємств-партнерів у присутності працівників магазину.

Багато людей в Україні та за її межами впізнають «Агроекологію» за її продукцією рослинництва. На полицях магазину «Fresh&Local» вона представлена лінійками круп та борошна, нутом, насінням льону – коричневого й золотистого, зерном для пророщування, соняшниковою і лляною олією. А ще поля господарства забезпечили чистим нектаром бджіл: мед з пасіки, яка стояла серед квітучого еспарцету, соняшника й гречки, теж можна купити в торгівельному закладі.

Вперше у продажу з’явилися овочі й фрукти. Споживачі давно про них мріяли. Але знайти їх виявилося нелегко. Адже «Агроекологія» не спеціалізується на плодоовочівництві, а серед фермерів дуже мало таких, які вирощують садовину й городину без застосування хімікатів. До того ж, тендітний товар краще не перевозити на далекі відстані. На щастя, останнім часом у Полтавській області вже з’явилися фермери, які виробляють екологічно безпечну продукцію. Тож відтепер у магазині можна придбати овочі й фрукти, щойно привезені з полів та садів місцевих виробників. Тут є яблука, груші, болгарський перець, капуста, часник тощо.        

Полтавцям уже полюбився хліб, випечений з борошна «Агроекології» без дріжджів і штучних добавок. Багато хто приїжджає за ним у магазин «М’ясо Молоко» з іншого краю міста. Тепер його можна купити і у «Fresh&Local». Під час відкриття покупцям про нього розповідала Дар’я Пименова – виробник цієї смакоти. Вона зазначила, що загалом на її виробництві можуть випікати вже 14 сортів хліба з органічного борошна, з яких у перший день роботи магазину було представлено дев’ять.

Вперше з’явилися у продажу і приємні смачні дрібнички для чаювання. Це – варення кількох видів, вироблене одним із сертифікованих селянських господарств Полтавщини з власних ягід і фруктів. Є й органічні чаї на основі кіпрею з додаванням інших трав та натуральних фруктів. Також представлені тут органічні соки. Зараз це – кілька видів березового соку з вмістом яблучного соку та настою каркаде.

До речі, чаї і соки – це єдині товари, які приїхали з сусідніх областей, адже на Полтавщині такої органічної продукції не виробляють, а порадувати покупців хочеться. Та, зважаючи на те, що все інше – місцевого виробництва, є привід пишатися Полтавщиною, яка виправдовує свою славу однієї з найчистіших областей України, і де зараз уже можна повністю скласти своє меню з екологічно безпечних продуктів, тут таки й вироблених. І, звісно, подякувати команді «Агроекології» й магазину за те, що провели дуже велику роботу, зібравши ці продукти в одному торгівельному залі.

Цього дня можна було не лише роздивитися і купити продукти, а ще й покуштувати їх. Тому всі, хто прийшов на відкриття, із задоволенням дегустували, вибирали продукцію до смаку, а потім прямували за нею до полиць і прилавків. Серед покупців було чимало й таких, які вже давно вподобали продукцію «Агроекології» й не потребували додаткових аргументів на її користь, адже вже зробили свій усвідомлений вибір, яким задоволені.

– Наші пращури жили, споживаючи натуральну продукцію, без усякої хімії, – говорить член Громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства» Валентин Шаповал. – І ми зараз повертаємося до цього – органічної продукції. Герой України Семен Свиридонович Антонець сорок років тому відмовився від хімікатів. І тепер в його господарстві на здоровій землі вирощують здорову продукцію. Як лікар, можу стверджувати, що вона – суперпрофілактична. А ще – дієтична. Саме з таких продуктів можна сформувати дієту для тих, хто цього потребує. Адже яка може бути дієта із забруднених продуктів? Ми давно знайомі з Семеном Свиридоновичем, і моя родина вже повністю перейшла на харчування продуктами «Агроекології».       

Є справи, друзі, є робота,

І є повага від людей,

І серце, що завжди в роботі,

І завжди тисячі ідей.

Цими віршованими рядками про С. С. Антонця доповнює розповідь колеги член ГС «Полтавське товариство сільського господарства» Василь Кібальник і продовжує:

– Я теж давній прихильник продукції «Агроекології». Раніше замовляв її через Інтернет. Але це не зовсім зручно, адже треба оплачувати доставку, їхати на «Нову пошту», щоб отримати замовлення. До того ж, доводилося відразу купувати багато продуктів, наприклад, на цілий місяць, тому що не будеш же виписувати кожного разу один-два кілограми крупи. Тепер, коли є магазини, стало набагато зручніше, можна не запасатися продуктами, а купувати їх, коли це потрібно. Тобто – завжди мати все свіже, смачне, корисне.

…Новий магазин запрацював. Його команда і виробники упевнені, що екологічно безпечні продукти ставатимуть дедалі популярнішими серед полтавців. А «Fresh&Local» буде місцем, де вони завжди знайдуть все, потрібне для повноцінного харчування.

Галина Озерська


Повернутись до списку новин


Новини

20.01.19

Борошно, гречка, пшоно: що замовляють покупці

Купівля продуктів за допомогою сучасних засобів зв’язку і доставки стає дедалі популярнішою. Повною мірою це стосується органічної продукції нашого підприємства, яку покупці замовляють дистанційно.

16.01.19

Підсумки і плани тваринницької галузі

Озираючись на 2018 рік, ми бачимо, що нам є, чим пишатися, але також є й над чим працювати.

08.01.19

Отримали сертифікат COR

Цими днями ПП «Агроекологія» отримала ще один органічний сертифікат на свою продукцію – за канадським стандартом COR (Canada Organic Regime).

01.01.19

Ціни на органічну продукцію рослинництва та продукти її переробки станом на 1 січня 2019 р.