Українці радо переймають популярний на Заході тренд органічної їжі, тобто вирощеної природнім шляхом, без застосування нітратів чи пестицидів.
Однак, викладаючи чималу копійку за "їжу без хімії" споживач часто діє на свій страх та ризик через брак інформації та відсутність будь-якого державного контролю за цим ринком.
«Це корисніше для здоров'я і ліпше на смак», - пояснює свій вибір на користь органіки 48-річний Анатолій Файнголд, тримаючи в руках пророслі зерна пшениці та пляшку молока, які він придбав в одному із київських магазинів натуральних і органічних продуктів.
Спеціалізовані магазини, веб-сайти і вже навіть деякі супермаркети торгують у нас органічними молокопродуктами, соками, крупами та іншою органікою, попит на яку зростає. За минулий рік споживання сертифікованих органічних продуктів виросло в Україні вдвічі із 1,2 до 2,4 млн. євро. При цьому коштують такі продукти на 30-50% більше від звичайних.
«Цей сектор розвивався і буде розвиватися поза легітимним полем України», - каже Євген Милованов, голова правління Федерації органічного руху України, коментуючи недавнє ветування президентом закону «Про органічне виробництво», який передбачав появу української сертифікації для такої їжі.
03.10.11
Полтавських підприємців запрошують до співпраці із КіпромЗавдяки Полтавській державній аграрній академії між Полтавою та Лімассолом налагоджуються дружні, бізнесові та культурні зв’язки
05.07.11
Полтавці поділяться досвідом із бельгійцями щодо відновлювальних джерел енергіїЗ 4 по 8 липня в Полтавській області з офіційним візитом перебуває делегація бельгійської провінції Ено
14.06.11
Полтавські каштани врятують ін'єкціїЩоб врятувати полтавські каштани від молі, їх потрібно обробити інсектицидами
31.05.11
Українська органіка: напівлегальне задоволенняУкраїнці радо переймають популярний на Заході тренд органічної їжі, тобто вирощеної природнім шляхом, без застосування нітратів чи пестицидів.