Літо в труді – зима з кормами

Закінчується літо, а разом з ним – заготівля кормів. Станом на 17 серпня ми заготовили понад 3700 тюків сіна (еспарцетового, люцернового, лучного, вівсяного).

Понад 17,5 тис. ц цінного корму вже складені у сінниках. Добігає кінця заготівля соломи. Цього року вона є і з озимої та ярої пшениці, і з проса, трітікале, еспарцету, вівса. Більша частина вже зібрана – запресована у тюки, перевезена на ферми й заскиртована. На 18 серпня заготовлено понад 10 400 тюків соломи загальною масою майже 38,6 тис. ц. Зараз закінчуємо збирати пшеничну солому, яка використовуватиметься насамперед для підстилки худобі. Залишилося зібрати солому на площі 300 га.

Головні ж зусилля зараз спрямовані на закладання силосу. Його почали заготовляти 3 серпня. Зелену масу кукурудзи вже затрамбували й закрили у траншеях на МТФ № 2 та № 5 (у Харенках і Ставковому), зараз роботи ведуться на МТФ №4 у Куйбишевому. Щоб оптимізувати хід робіт, заощадити пальне і забезпечити краще зберігання силосу, цього року ми дещо змінили технологію закладання зеленої маси. Раніше її трамбували по всій площі траншеї і закривали вже після остаточного заповнення ями. Зараз трамбуємо поступово, почавши від одного краю траншеї, і так само, по частинах, накриваємо утрамбовану масу. Це має знизити втрати поживних речовин, прискорити процеси, завдяки яким відбувається консервація, і зрештою підвищити якість силосу, подовжити термін його зберігання.

На заготівлі силосу зайнято багато працівників, які намагаються зробити все у стислі терміни, не допускати простоїв техніки. На різних ділянках силосування добросовісно трудяться механізатори Станіслав Ярош, Сергій Карпенко, Василь Нечитайло, Станіслав Кривошей, Сергій Аглотков, Андрій Сухоручко, Віктор Королев’ят, Сергій Самсоненко, Володимир Шеремет, Василь Затона, Юрій Сиволога, Євген Поворознюк, водії Руслан Шмиголь, Анатолій Антоненко, Василь Гарячун, Олег Коробка, Іван Маслівець, Іван Коржов, Юрій Дінець, Віктор Донець, Дмитро Чернишенко, Микола Латиш, Олексій Бабич. Борти автомобілів, які возять зелену масу, відкривають Станіслав Гусак і Олег Ростовський, облік веде Анна Буденна.

Отже, є впевненість, що худоба буде в повній мірі забезпечена високоякісними кормами, а значить – покаже хорошу продуктивність.

Олександр Фесенко, економіст


Повернутись до списку новин

© фото Артура Кужілка


Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник