Свято справжніх людей

 

Працівники сільського господарства – люди, які заслуговують на щоденну шану й визнання, як годувальники нації. Але є й особливий день, коли вони відзначають своє професійне свято. Напередодні Дня працівників сільського господарства трудівників полів і ферм ПП «Агроекологія» привітала дирекція та почесні гості підприємства.
Урочистості проходили в залі адміністративного будинку підприємства, завдяки чому атмосфера свята була затишною, майже домашньою. Трударів привітала заступник генерального директора підприємства Антоніна Антонець, щиро подякувавши всім за плідну роботу. Головні спеціалісти господарства – Олена Кришталь, Дмитро Левченко, Олександр Фесенко у своїх виступах зупинилися на цьогорічних здобутках виробничих підрозділів «Агроекології».
Олена Кришталь розповіла, що у тваринницькій галузі тривають заходи з удосконалення технології утримання й годівлі тварин, покращення технічної бази, покращення умов праці тваринників. Так, на МТФ №1 для напування телят використовують молочне таксі. На всіх фермах процес в процесі годівлі задіяні кормозмішувачі, в тому числі – й зовсім недавно куплений для МТФ №5 кормозмішувач з програмним забезпеченням. У пологових відділеннях всіх ферм зроблені будиночки для новонароджених телят з обігрівом. Придбані сучасні пластикові будиночки для індивідуального утримання телят. На МТФ №4 в цьому році здане приміщення для утримання молодняку ВРХ. Проводиться будівництво конюшні на МТФ №1.  
За 10 місяців цього року найкращі показники виробництва молока – у колективу МТФ №5, який очолює Ганна Осипова (отримано 3179 тонн молока, надій на корову склав 5606 кг) та колектив МТФ №2, який працює під керівництвом Ганни Лаврушко (надій молока на корову склав 5590 кг, валовий надій збільшився на 85 тонн до аналогічного періоду минулого року). Серед операторів штучного осіменіння найкращі показники в Олексія Дубини – вихід телят на 100 корів становить 77% та Інни Михальченко – запліднюваність від першого осіменіння корів 50,5%. Колектив ферми №3, де бригадиром працює Володимир Гавриляк, виробив 1453 ц м’яса, що на 40% більше проти минулого року, середньодобові прирости складають до 900 г на голову. Колектив СТФ №5 за 10 місяців цього року отримав 595 поросят, що на 47 голів більше, ніж торік.     
Продовжується співпраця з фахівцями-науковцями: цінні консультації щодо ефективного ведення тваринництва надають професор Леонід Подобєд, кандидат сільськогосподарських наук Світлана Сідашова, професор інституту тваринництва НААН Олексій Бугров, представник фірми «Генус Україна» Володимир Мальований.
Підприємство продовжує брати участь у спеціалізованих виставках. Нинішнього року на міжнародній агропромисловій виставці «АГРО 2014» вперше було представлено живу худобу господарства – племінні телиці парувального віку української молочної червоно-рябої породи. Є й чергові успіхи в роботі з абердин-ангуською породою великої рогатої худоби: нещодавно підприємство отримало статус племінного репродуктора з розведення цієї худоби.
Дмитро Левченко проінформував присутніх про основні результати роботи рослинницької галузі. Зокрема, в цьому році з площі 3,5 тис. га було намолочено 12 тис. т врожаю зернових культур. Середня врожайність озимих зернових склала 45,7 ц/га, ярих – 30,7 ц/га, соняшника – 20 ц/га, зерна кукурудзи – 50 ц/га. При цьому найвищу врожайність показало елітне озиме жито зернового напрямку – 65 ц/га. Озима пшениця на кращих площах дала 62 ц/га, просо – 32 ц/га. Зроблений заділ і під урожай наступного року: посіяні озимі культури на площі понад 1400 га. Забезпечено кормами власного виробництва тваринництво: силосу закладено більше 21 тис. т, сінажу – 19 тис. т.
Підприємство продовжує господарювати виключно органічними методами, не застосовуючи жодних агрохімікатів і мінеральних добрив. Тож нинішнього року землю традиційно удобрювали лише органікою. Було внесено 75 тис. тонн перегною на площі 655 га. Таким чином, цим видом добрива підживлена майже вдвічі більша площа, ніж торік. В середньому це органічне добриво вносили по 115 т/га. На 500 га використали сидеральні добрива. На цих площах в ґрунт заробили спеціально для цього посіяні гречку, овес, вику, редьку, гірчицю. 
Зміцнюється і матеріально-технічна база: в цьому році куплені сучасні імпортні агрегати – дисковий лущильник, 16-рядкова сівалка для посіву просапних культур, валкоутворювач, спільно з науковцями НААН України продовжується робота з удосконалення культиватора й культиваторних лап для органічного землеробства. Нинішнього року проведені великі обсяги ремонтних робіт на всіх зерноскладах: у Михайликах відремонтований склад посівного матеріалу, ЗАВ, у Куйбишевому й Ставковому зроблене нове покриття дахів тощо.       
Олександр Фесенко зупинився на ряді економічних показників та заробітній платі. Так, середня заробітна плата водіїв, які працювали на закладанні силосу, сінажу та жнивах склала 7500 грн., причому, окремі працівники на цих видах робіт отримали й більшу заробітну плату, а передовики отримали премії. У механізаторів під час жнив, а саме – у жаткарів і комбайнерів, заробітна плата перевищила 10 тис. грн. 
Працівники Ставківської тракторної бригади в цьому році задискували понад 10 тис. га земель, закультивували – 4,8 тис. га. Заготовлено більше 16 тис. тюків соломи та сіна. При цьому, на тюкуванні були задіяні лише два працівники: Іван Гетало та Володимир Шеремет. Завантажували та складали тюки Віктор Королевят, Сергій Карпенко (він сам склав половину всіх тюкованих кормів), Євген Поворознюк.
Працівники Михайликівської тракторної бригади скосили у валки понад 760 га ранніх зернових, екіпаж комбайну «Дон», у складі якого – механізатор Станіслав Ярош та помічник Олександр Жаботинський, скосили 243 га і намолотили 1052 т зерна.
Найбільша кількість вихододнів у цьому році серед механізаторів у Василя Марційчука – 296, а серед водіїв у Віталія Богуцького – 285.
Кращі працівники і колективи господарства були відзначені Почесною грамотою засновника ПП «Агроекологія» С. С. Антонця. Це – трудовий колектив МТФ №5 (завідуюча фермою Ганна Осіпова), трудовий колектив МТФ №2 (завідуюча фермою Ганна Лаврушко), бригадир ферми №3 Володимир Гавриляк, технік штучного запліднення МТФ №4 Інна Михальченко, телятниця МТФ №1 Тамара Соляник, водії Іван Маслівець, Віктор Донець, Віталій Богуцький, механізатори Сергій Карпенко, Сергій Аглотков, Віктор Королевят, Володимир Шеремет, Василь Затона, Василь Марційчук, доярка МТФ №4 Олена Кулага, оператор доїльної установки № 4 Анатолій Бельженко, фуражир МТФ №1 Володимир Капленко, економіст з тваринництва Тетяна Омеляненко, санітар МТФ №1 Катерина Семедідько, трудовий колектив монтажної бригади (інженер Ігор Ярулін), трудовий колектив бригади електриків (головний енергетик Василь Вовчок), трудовий колектив теслярів (бригадир Василь Гурин), старший диспетчер Катерина Ярченко, трудовий колектив їдальні (завідуюча Наталія Зливко), трудовий колектив зерноскладу №3 (завідуючий Михайло Лега), трудовий колектив зерноскладу с. Куйбишево (завідуюча Олена Барат), токар Віктор Брайко, повар Вадим Донець, завідуючий зерноскладом с. Ставкове Іван Цоба, трудовий колектив бухгалтерії (головний бухгалтер Наталія Литвин), трудовий колектив зооветеринарного відділу (головний зоотехнік – Олена Кришталь), трудовий колектив тракторної бригади Ставківської філії (бригадир Анатолій Чаус).
Особлива повага й любов до арграріїв відчувалася в словах почесного гостя свята, відомого українського журналіста, головного редактора журналу «Зерно», директора однойменного видавництва Юрія Гончаренка: «Вже вісім років я роблю журнал «Зерно». І щоб не сталося, я ніколи вас не покину. Тому що ви – справжні». І в цьому, дійсно, вся суть людей, які трудяться на землі. Вони по-справжньому працюють, по-справжньому люблять свій нелегкий труд і рідний край, по-справжньому кохають, зрештою, по-справжньому живуть…Теплі слова на адресу тваринників і хліборобів прозвучали від доктора сільськогосподарських наук, професора Полтавської державної аграрної академії Віктора Писаренка. 
А потім був музичний сюрприз: щоб створити всім гарний настрій, дирекція запросила групу солістів народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Миргородські парубки» у складі керівника ансамблю, заслуженого працівника культури України Михайла Троцака, заслуженого працівника культури України Володимира Подоляки, Юрія Мельничука, Олександра Опацького, Володимира Троцака. Патріотичні, ліричні, жартівливі пісні змінювали одна одну, викликаючи бурхливі аплодисменти глядачів. Присутні насолоджувалися і улюбленими творами, і красивими голосами, і чудовим музичним супроводом. Пісні чергувалися з гумористичними мініатюрами, які виконав Володимир Подоляка. Все це створювало святкову атмосферу у залі і викликало щирі прекрасні усмішки на обличчях учасників дійства.
Привітаннями, преміями й концертом сюрпризи цього дня не вичерпалися. Кожному бажаючому подарували нову книжку «Дбаючи про землю: думка, дія турбота», яка нещодавно вийшла у видавництві «Зерно» і розповідає про ПП «Агроекологія», його засновника С. С. Антонця, співпрацю з науковцями. До речі, перед початком свята у фойє контори гості могли ознайомитися з фотовиставкою В. Черкаса «Земля в пошані», присвяченій примноженню родючості ґрунту та захисту його від ерозії на полях «Агроекології».
Наступного дня працівники підприємства та ветерани праці отримали в подарунок до Дня працівників сільського господарства і для дегустації 10-кілограмовий мішечок органічного борошна з нового врожаю. Свято скінчилося, давши поштовх новим здобуткам, мріям, починанням.
Галина Озерська

Працівники сільського господарства – люди, які заслуговують на щоденну шану й визнання, як годувальники нації. Але є й особливий день, коли вони відзначають своє професійне свято. Напередодні Дня працівників сільського господарства трудівників полів і ферм ПП «Агроекологія» привітала дирекція та почесні гості підприємства.

Урочистості проходили в залі адміністративного будинку підприємства, завдяки чому атмосфера свята була затишною, майже домашньою. Трударів привітала заступник генерального директора підприємства Антоніна Антонець, щиро подякувавши всім за плідну роботу. Головні спеціалісти господарства – Олена Кришталь, Дмитро Левченко, Олександр Фесенко у своїх виступах зупинилися на цьогорічних здобутках виробничих підрозділів «Агроекології».

Олена Кришталь розповіла, що у тваринницькій галузі тривають заходи з удосконалення технології утримання й годівлі тварин, покращення технічної бази, покращення умов праці тваринників. Так, на МТФ №1 для напування телят використовують молочне таксі. На всіх фермах процес в процесі годівлі задіяні кормозмішувачі, в тому числі – й зовсім недавно куплений для МТФ №5 кормозмішувач з програмним забезпеченням. У пологових відділеннях всіх ферм зроблені будиночки для новонароджених телят з обігрівом. Придбані сучасні пластикові будиночки для індивідуального утримання телят. На МТФ №4 в цьому році здане приміщення для утримання молодняку ВРХ. Проводиться будівництво конюшні на МТФ №1.  

За 10 місяців цього року найкращі показники виробництва молока – у колективу МТФ №5, який очолює Ганна Осипова (отримано 3179 тонн молока, надій на корову склав 5606 кг) та колектив МТФ №2, який працює під керівництвом Ганни Лаврушко (надій молока на корову склав 5590 кг, валовий надій збільшився на 85 тонн до аналогічного періоду минулого року). Серед операторів штучного осіменіння найкращі показники в Олексія Дубини – вихід телят на 100 корів становить 77% та Інни Михальченко – запліднюваність від першого осіменіння корів 50,5%. Колектив ферми №3, де бригадиром працює Володимир Гавриляк, виробив 1453 ц м’яса, що на 40% більше проти минулого року, середньодобові прирости складають до 900 г на голову. Колектив СТФ №5 за 10 місяців цього року отримав 595 поросят, що на 47 голів більше, ніж торік.     

Продовжується співпраця з фахівцями-науковцями: цінні консультації щодо ефективного ведення тваринництва надають професор Леонід Подобєд, кандидат сільськогосподарських наук Світлана Сідашова, професор інституту тваринництва НААН Олексій Бугров, представник фірми «Генус Україна» Володимир Мальований.

Підприємство продовжує брати участь у спеціалізованих виставках. Нинішнього року на міжнародній агропромисловій виставці «АГРО 2014» вперше було представлено живу худобу господарства – племінні телиці парувального віку української молочної червоно-рябої породи. Є й чергові успіхи в роботі з абердин-ангуською породою великої рогатої худоби: нещодавно підприємство отримало статус племінного репродуктора з розведення цієї худоби.

Дмитро Левченко проінформував присутніх про основні результати роботи рослинницької галузі. Зокрема, в цьому році з площі 3,5 тис. га було намолочено 12 тис. т врожаю зернових культур. Середня врожайність озимих зернових склала 45,7 ц/га, ярих – 30,7 ц/га, соняшника – 20 ц/га, зерна кукурудзи – 50 ц/га. При цьому найвищу врожайність показало елітне озиме жито зернового напрямку – 65 ц/га. Озима пшениця на кращих площах дала 62 ц/га, просо – 32 ц/га. Зроблений заділ і під урожай наступного року: посіяні озимі культури на площі понад 1400 га. Забезпечено кормами власного виробництва тваринництво: силосу закладено більше 21 тис. т, сінажу – 19 тис. т.

Підприємство продовжує господарювати виключно органічними методами, не застосовуючи жодних агрохімікатів і мінеральних добрив. Тож нинішнього року землю традиційно удобрювали лише органікою. Було внесено 75 тис. тонн перегною на площі 655 га. Таким чином, цим видом добрива підживлена майже вдвічі більша площа, ніж торік. В середньому це органічне добриво вносили по 115 т/га. На 500 га використали сидеральні добрива. На цих площах в ґрунт заробили спеціально для цього посіяні гречку, овес, вику, редьку, гірчицю. 

Зміцнюється і матеріально-технічна база: в цьому році куплені сучасні імпортні агрегати – дисковий лущильник, 16-рядкова сівалка для посіву просапних культур, валкоутворювач, спільно з науковцями НААН України продовжується робота з удосконалення культиватора й культиваторних лап для органічного землеробства. Нинішнього року проведені великі обсяги ремонтних робіт на всіх зерноскладах: у Михайликах відремонтований склад посівного матеріалу, ЗАВ, у Куйбишевому й Ставковому зроблене нове покриття дахів тощо.       

Олександр Фесенко зупинився на ряді економічних показників та заробітній платі. Так, середня заробітна плата водіїв, які працювали на закладанні силосу, сінажу та жнивах склала 7500 грн., причому, окремі працівники на цих видах робіт отримали й більшу заробітну плату, а передовики отримали премії. У механізаторів під час жнив, а саме – у жаткарів і комбайнерів, заробітна плата перевищила 10 тис. грн. 

Працівники Ставківської тракторної бригади в цьому році задискували понад 10 тис. га земель, закультивували – 4,8 тис. га. Заготовлено більше 16 тис. тюків соломи та сіна. При цьому, на тюкуванні були задіяні лише два працівники: Іван Гетало та Володимир Шеремет. Завантажували та складали тюки Віктор Королевят, Сергій Карпенко (він сам склав половину всіх тюкованих кормів), Євген Поворознюк.

Працівники Михайликівської тракторної бригади скосили у валки понад 760 га ранніх зернових, екіпаж комбайну «Дон», у складі якого – механізатор Станіслав Ярош та помічник Олександр Жаботинський, скосили 243 га і намолотили 1052 т зерна.

Найбільша кількість вихододнів у цьому році серед механізаторів у Василя Марційчука – 296, а серед водіїв у Віталія Богуцького – 285.

Кращі працівники і колективи господарства були відзначені Почесною грамотою засновника ПП «Агроекологія» С. С. Антонця. Це – трудовий колектив МТФ №5 (завідуюча фермою Ганна Осіпова), трудовий колектив МТФ №2 (завідуюча фермою Ганна Лаврушко), бригадир ферми №3 Володимир Гавриляк, технік штучного запліднення МТФ №4 Інна Михальченко, телятниця МТФ №1 Тамара Соляник, водії Іван Маслівець, Віктор Донець, Віталій Богуцький, механізатори Сергій Карпенко, Сергій Аглотков, Віктор Королевят, Володимир Шеремет, Василь Затона, Василь Марційчук, доярка МТФ №4 Олена Кулага, оператор доїльної установки № 4 Анатолій Бельженко, фуражир МТФ №1 Володимир Капленко, економіст з тваринництва Тетяна Омеляненко, санітар МТФ №1 Катерина Семедідько, трудовий колектив монтажної бригади (інженер Ігор Ярулін), трудовий колектив бригади електриків (головний енергетик Василь Вовчок), трудовий колектив теслярів (бригадир Василь Гурин), старший диспетчер Катерина Ярченко, трудовий колектив їдальні (завідуюча Наталія Зливко), трудовий колектив зерноскладу №3 (завідуючий Михайло Лега), трудовий колектив зерноскладу с. Куйбишево (завідуюча Олена Барат), токар Віктор Брайко, повар Вадим Донець, завідуючий зерноскладом с. Ставкове Іван Цоба, трудовий колектив бухгалтерії (головний бухгалтер Наталія Литвин), трудовий колектив зооветеринарного відділу (головний зоотехнік – Олена Кришталь), трудовий колектив тракторної бригади Ставківської філії (бригадир Анатолій Чаус).

Особлива повага й любов до арграріїв відчувалася в словах почесного гостя свята, відомого українського журналіста, головного редактора журналу «Зерно», директора однойменного видавництва Юрія Гончаренка: «Вже вісім років я роблю журнал «Зерно». І щоб не сталося, я ніколи вас не покину. Тому що ви – справжні». І в цьому, дійсно, вся суть людей, які трудяться на землі. Вони по-справжньому працюють, по-справжньому люблять свій нелегкий труд і рідний край, по-справжньому кохають, зрештою, по-справжньому живуть…Теплі слова на адресу тваринників і хліборобів прозвучали від доктора сільськогосподарських наук, професора Полтавської державної аграрної академії Віктора Писаренка. 

А потім був музичний сюрприз: щоб створити всім гарний настрій, дирекція запросила групу солістів народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Миргородські парубки» у складі керівника ансамблю, заслуженого працівника культури України Михайла Троцака, заслуженого працівника культури України Володимира Подоляки, Юрія Мельничука, Олександра Опацького, Володимира Троцака. Патріотичні, ліричні, жартівливі пісні змінювали одна одну, викликаючи бурхливі аплодисменти глядачів. Присутні насолоджувалися і улюбленими творами, і красивими голосами, і чудовим музичним супроводом. Пісні чергувалися з гумористичними мініатюрами, які виконав Володимир Подоляка. Все це створювало святкову атмосферу у залі і викликало щирі прекрасні усмішки на обличчях учасників дійства.

Привітаннями, преміями й концертом сюрпризи цього дня не вичерпалися. Кожному бажаючому подарували нову книжку «Дбаючи про землю: думка, дія турбота», яка нещодавно вийшла у видавництві «Зерно» і розповідає про ПП «Агроекологія», його засновника С. С. Антонця, співпрацю з науковцями. До речі, перед початком свята у фойє контори гості могли ознайомитися з фотовиставкою В. Черкаса «Земля в пошані», присвяченій примноженню родючості ґрунту та захисту його від ерозії на полях «Агроекології».

Наступного дня працівники підприємства та ветерани праці отримали в подарунок до Дня працівників сільського господарства і для дегустації 10-кілограмовий мішечок органічного борошна з нового врожаю. Свято скінчилося, давши поштовх новим здобуткам, мріям, починанням.

Галина Озерська

 


Повернутись до списку новин
Працівників «Агроекології» привітали професор ПДАА Віктор Писаренко (ліворуч) і головний редактор журналу «Зерно» Юрій Гончаренко

Працівників «Агроекології» привітали професор ПДАА Віктор Писаренко (ліворуч) і головний редактор журналу «Зерно» Юрій Гончаренко

© фото Ганни Козельської


Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник