4 червня до ПП «Агроекологія» завітав народний депутат України, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Вадим Івченко із приємною місією: вручити колективу високу державну відзнаку.
Приїхав Вадим Івченко заздалегідь, адже багато чув про знамените підприємство, а от бувати тут раніше не доводилося. Тому із радістю прийняв запрошення засновника ПП «Агроекологія» Семена Свиридоновича Антонця на своєрідну екскурсію підприємством. Знаменитий аграрій розповів молодому політику про багаторічний досвід у сфері органічного землеробства, про необхідність споживання людьми екологічно чистої продукції, про своє бажання зберегти безцінний полтавський чорнозем для нащадків. Ознайомився депутат і з тваринницькою галуззю господарства. Він побував на МТФ №4, де заступник генерального директора підприємства з тваринництва Оксана Прокопенко і завідуючий фермою Анатолій Бейгул показали гостю сучасний доїльний зал, тваринницькі приміщення, м’ясну і молочну худобу.
Головна подія цього дня відбулася в залі засідань ПП «Агроекологія», де зібралися представники виробничих підрозділів підприємства, місцевого самоврядування, науковці, ветерани. Вадим Івченко подякував трудовому колективу за роботу і вручив Грамоту Верховної Ради України «за заслуги перед українським народом». Від імені колективу нагороду прийняв С. С. Антонець.
Під час зустрічі відбулася відверта розмова народного депутата з присутніми. Вадим Івченко висловив своє захоплення працею аграріїв. Він зізнався, що на полях «Агроекології» побачив багато нового для себе:
– Раніше я тільки в книжках читав, що можна засіяти поле багаторічною травою і три роки тут не буде нічого іншого. Органічне виробництво – це бізнес, який не лише дає продукцію, а ще й зберігає екосистему.
Народний депутат розповів про свою роботу у вищому законодавчому органі держави, перш за все – у частині, що стосується мешканців сіл та працівників сільського господарства. Так, за його словами, держава має максимально підтримувати сімейні ферми, невеликі господарства, що мають до 500 га землі, а також виробників органічної продукції. Поінформував він присутніх і про законопроекти, над якими зараз працює Комітет з питань аграрної політики. Насамперед, робота йде над законодавством, яке регулює земельні відносини. Адже тут накопичилося багато проблем, з якими доводиться стикатися і власникам паїв, і підприємцям, і головам територіальних громад. Тут і розмежування повноважень, і питання виділення паїв в натурі, і розірвання договорів оренди, і прийняття спадщини. Цей список можна продовжувати, і кожен його пункт вимагає чіткого законодавчого врегулювання. Вадим Івченко зазначив, що кожен, хто має власні пропозиції з приводу аграрного законодавства, може звертатися безпосередньо до нього, до Комітету, думки та побажання селян будуть враховані під час підготовки законів.
Окремо обговорили учасники зустрічі питання присвоєння чистим оздоровленим землям «Агроекології» статусу особливо цінних. Про важливість цього говорив і Семен Антонець, і Вадим Івченко, і директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергій Фролов. На переконання всіх присутніх, не можна допустити, щоб землі, на яких понад три десятиліття використовують тільки органічні технології, і на яких вирощують продукцію, де немає й слідів пестицидів та іншої «хімії», колись потрапили в інтенсивний обробіток. Народний депутат пообіцяв підтримати аграріїв в їхньому прагненні зберегти чисті землі.
Зустріч взаємно надихнула її учасників. Адже присутні поспілкувалися з політиком нової формації, який вболіває за рідну країну, працює над реформами, що повинні змінити її життя на краще. А сам гість також отримав заряд оптимізму, побачивши людей, які десятиліттями залишаються вірними обраній справі, незважаючи на будь-які труднощі продовжують виробляти найкращу продукцію для здорового харчування.
Галина Озерська
Вадим Івченко вручає Грамоту Верховної Ради Семену Антонцю
© Фото Артура Кужілка
18.02.20
Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективиЗ 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.
12.02.20
Роздоюванню первісток – особлива увагаОдним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.
26.01.20
Сторінками книги – до країни ОрганікиУ рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»