Перший фірмовий магазин «Агроекології» запрацював у Полтаві

Купуючи на ярмарках чи через Інтернет органічну продукцію, вироблену нашим підприємством, більшість споживачів цікавиться, чи є в нас магазини, в які можна постійно приходити за покупками. Віднедавна ми впевнено даємо ствердну відповідь. Адже у Полтаві з’явився перший фірмовий магазин «Агроекології».

21 жовтня біля будинку під номером «7» по провулку Першотравневому у Полтаві було людно. Ще б пак: на цей день тут було призначено відкриття першого у місті магазина, де можна придбати весь асортимент продукції виробництва ПП «Агроекологія». У Полтаві чимало людей обізнано з тим, що «Агроекологія» вже чотири десятиліття господарює, не застосовуючи на своїх полях агрохімікатів. Є серед полтавців і такі, котрі регулярно купують продукцію підприємства, замовляючи її через Інтернет чи безпосередньо в офісі. Але ще більше мешканців Полтави хотіли б купувати екологічно безпечні продукти у своєму місті, до того ж – не шукати їх по різних магазинах, а отримувати весь асортимент в одному закладі торгівлі. І наше підприємство, знаючи прагнення споживачів, зробило все, щоб задовольнити їхнє бажання харчуватися здоровою їжею.

Підготовка до відкриття магазину тривала кілька місяців. Адже треба було знайти і відремонтувати приміщення, придбати торгівельне обладнання, оформити необхідну документацію, розробити логістичні схеми, підібрати персонал і вирішити ще багато різних питань. Участь у реалізації нового проекту взяли спеціалісти й працівники «Агроекології», а керівництво підготовкою здійснював завідуючий відділом постачання Павло Захарченко. Постійно стежили за ходом робіт, координували їх і вносили необхідні корективи генеральний директор Гліб Лук’яненко і заступник генерального директора Антоніна Антонець.  

І ось настав день, якого всі чекали з нетерпінням. Серед публіки, що зібралася біля магазину «М’ясо Молоко», – багато людей, яким близька тема органічного виробництва й здорового харчування: науковці, лікарі, педагоги, представники Полтавського товариства сільського господарства, Клубу органічного землеробства. Завітала на відкриття секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач. Можна було побачити й чимало постійних покупців продукції «Агроекології». Усіх, хто зібрався тут, тепло привітали генеральний директор ПП «Агроекологія» Гліб Лук’яненко і заступник генерального директора Антоніна Антонець. Про те, як виробляють м’ясо і молоко для нового магазину, коротко розповіла заступник генерального директора з тваринництва Оксана Прокопенко, акцентувавши на дотриманні високих стандартів якості. А про особливості представленої продукції присутніх проінформував Павло Захарченко.   

І ось – хвилюючий момент: двері магазину гостинно розчинилися перед першими покупцями. На них чекав затишний, зі смаком оформлений торговий зал. А у ньому – і вітрини з охолодженням для м’ясних продуктів, і стелажі з крупами, і полиці з хлібом. Особливу увагу привертав молокомат – автомат для розливу молока. Кожного відвідувача із радістю обслуговували ввічливі усміхнені продавці. Біля прилавку відразу ж вишикувалася черга. А першим покупцем став доктор сільськогосподарських наук, професор, завідуючий кафедрою екології Полтавської державної аграрної академії, голова вченої ради Полтавського товариства сільського господарства Віктор Писаренку. Віктор Микитович не приховував свого задоволення від покупок і пообіцяв стати постійним покупцем фірмового магазину.

Утім, з порожніми руками не пішов ніхто. Адже в асортименті – саме ті продукти, які є основою раціону будь-якої людини, до того ж, найякісніші, органічні. Це крупи – пшенична, ячна, перлова, гречана, пшоно, вівсяні пластівці, борошно – пшеничне, житнє, гречане, вівсяне, олія – соняшникова і лляна, мед. Зацікавили споживачів і елітні сорти хліба, випеченого з органічного борошна на натуральній заквасці, без використання дріжджів і розпушувачів: це хліб житній, кукурудзяний, гречаний, з насінням льону, багети, кампань, чіабатта тощо.

Особлива гордість – продукти, які дали назву торгівельному закладу. Яловичина, свинина, баранина отримані від тварин, відгодованих органічними кормами. Тому у фірмовому магазині можна придбати унікальний продукт – мармуровий органічний стейк, а також весь асортимент м’яса, субпродукти, сало свіже і солоне, напівфабрикати – фарш, домашню ковбасу тощо.

Своєрідна родзинка – свіже молоко, яке надходить просто з ферми. Отримане у сучасному доїльному залі, охолоджене до +40 С, привезене у спеціальній ємності, при такій самій температурі воно зберігається у молокоматі. У присутності покупця продавець із автомата наливає молоко в одноразові пляшки. Отже, від вимені корови до кухні споживача цей продукт не контактує з руками людини і навіть з навколишнім середовищем, що гарантує його чистоту. Хоча, звісно, вживати у їжу в сирому вигляді не рекомендовано навіть таке молоко.

Та відкриття магазину – це не просто захід, а ще і свято. А яке ж свято без пригощання? Для учасників відкриття була влаштована дегустація, під час якої вони мали можливість скуштувати продукцію фірмового магазину чи страви з неї та переконатися у її чудовому смаку, більш свідомо вибрати для себе продукти з представленого асортименту.

Святковий настрій і неординарність події наші гості оцінили повною мірою. Один із них, ветеран органів виконавчої влади Борис Чичкало, навіть запропонував зробити 21 жовтня особливою датою і святкувати щороку день агроекологічної продукції України.

– Адже це – продукція для людей, вироблена з турботою про них, – пояснив Борис Васильович. – І такий день став би даниною поваги і уваги до команди «Агроекології» та інших органічних виробників нашої країни.

…Відшуміло відкриття, але радість залишилася – від того, що запрацював потрібний людям проект, і від того, що зроблений ще один крок до споживача. Адже, розпочинаючи агроекологічне господарювання, засновник ПП «Агроекологія», Герой Соціалістичної Праці, Герой України Семен Свиридонович Антонець мріяв про те, щоб годувати якнайбільше людей екологічно безпечною їжею. І ось ця мрія збулася. І нехай органічні продукти поки що споживає не так багато людей в нашій країні, але їх обов’язково ставатиме все більше. І щойно відкритий фірмовий магазин не лише забезпечуватиме їхні потреби, а й, без сумніву, стане осередком, який сприятиме популяризації здорової їжі, місцем зустрічі однодумців, слугуватиме поширенню ідей життя в гармонії з природою.   

Ганна Козельська 


Повернутись до списку новин

© фото Ганни Козельської


Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник