Ранній яровий клин – засіяний

Затяжною видалася нинішня зима, що змінило звичайні терміни початку весняно-польових робіт. Попри це, ми вже завершили сівбу у ранньому яровому клину.

Рівно на місяць пізніше, ніж торік, змогла цього року вийти в поле техніка. Якщо 2017 року весняно-польові роботи розпочалися 11 березня, то нині – 11 квітня. Крім того, що цьогорічної весни довше не сходив сніговий покрив, вона має й інші особливості. Так, потужні вітри й висока температура повітря дуже швидко висушили верхній шар ґрунту й утворили на ньому тверду кірку. Тому, як тільки з’явилася можливість випустити техніку в поля, почали руйнувати цю кірку й закривати вологу. Для цього використовували всі, придатні для цього, агрегати – штригельні й пружинні борони різних виробників, культиватори «Квант-7» і «Квант-12», навіть налаштований на невелику глибину дисковий лущильник. Завдяки цьому закриття вологи на полях було завершено максимально швидко.

Також серед перших весняних робіт проводилося боронування озимої пшениці, яке ми випробували торік і отримали хороший результат. Адже під час такого боронування, яке ми проводимо штригельними й ротаційними боронами, вдається одночасно закрити вологу, зруйнувати ґрунтову кірку та знищити бур’яни на стадії білої ниточки. Важливо й те, що зубці борін «вичісують» відмерлі листочки пшениці. Таким чином, знищуються збудники хвороб, які можуть оселятися на таких листочках, а також краще розвивається молоде листя.

У перші ж дні польових робіт ми розпочали й сівбу ранніх ярих культур. Спочатку посіяли гірчицю сизу. Це – нова для нас культура. Від гірчиці білої, яку ми вже вирощували раніше, цей вид відрізняється більш пряним насінням, через що його використовують для виробництва найміцнішої кулінарної гірчиці. Крім того, в Європі листя гірчиці сизої вживають як салатну зелень. Власне, з Європи, а точніше – з Франції, ми привезли і посівний матеріал цієї культури. Його було небагато, тож торік її посіяли на невеликій площі для розмноження. Цього року використали для сівби вже власне насіння. Рослина ця холодостійка, тому ми не боялися висівати її раніше інших культур. Навпаки, ранні сходи попереджають ураження гірчиці шкідником хрестоцвітною блішкою. І зараз сходи цієї рослини вже отримані.

Посіяли ми й інші ранні ярі культури: ячмінь з еспарцетом, вику з вівсом, овес голозерний, пшеницю яру, сочевицю з вівсом, льон коричневий і золотистий. Зробили це у стислі терміни – за два тижні.

Загалом весняно-польові роботи проходять у доброму темпі, з використанням кращої техніки. Так, успішно пройшли випробування нової 24-метрової штригельної борони фірми Einböck. А сівба не припиняється навіть у нічний час, тому що ми використовуємо сучасні сівалки, обладнані системами навігації й електронного контролю висіву.

Та щоб успішно провести посівну, самої тільки техніки замало: необхідна відповідальна, добросовісна робота всіх працівників. Нині якісно проводили обробіток ґрунту механізатори Юрій Сиволога, Володимир Шеремет, Василь Затона, Леонід Зубін, Євген Поворознюк, Володимир Лисенко, Олександр Зотєєв, Андрій Сіренко, Сергій Галь, сівбу – механізатори Іван Гетало, Сергій Аглотков, Василь Затона, Віктор Королев’ят, Василь Нечитайло, Олександр Сидоренко, сівальники Богдан Півень, Юрій Новіцький, Іван Заможній, водії Іван Королев’ят, Віктор Донець, Василь Гарячун, Аанатолій Антоненко, Іван Коржов, Дмитро Москалюк, Роман Хміль, кранівник Василь Ярченко, механізатори на навантажувачі Сергій Роман та Євген Поворознюк.

А попереду ще багато роботи: ми починаємо сівбу пізніх ярих культур – соняшника, кукурудзи, нуту.

Сергій Козін, головний агроном


Повернутись до списку новин
Обробіток поля, на якому було залишене соняшничиння для снігозатримання

Обробіток поля, на якому було залишене соняшничиння для снігозатримання

© фото Ганни Козельської


Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник