Людина, що змінює світ

У день 27-ї річниці Незалежності України широкому загалу були представлені десять людей, які за ці роки найбільше вплинули на аграрний сектор нашої держави. Почесне місце серед цих достойників посів Герой України, засновник ПП «Агроекологія» Семен Свиридонович Антонець.

Проект «10 людей, які змінили український АПК» започаткувало аграрне видання «Агроінсайдер». Метою редакції було визначення людей, які мали найбільший вплив на розвиток вітчизняного сільського господарства з часу здобуття нашою державою незалежності. Причому, це могли бути як аграрії, так і політики, як громадяни України, так і іноземці.

Формування рейтингу проходило в кілька етапів. На першому було проведене анкетування серед керівників аграрного бізнесу, опитування науковців, експертів, представників органів влади, он-лайн-опитування у соціальній мережі. В результаті було визначено 25 чоловік. Всім бажаючим запропонували проголосувати на сайті видання за того із них, котрий, на думку учасників голосування, був чи є «драйвером» розвитку аграрної галузі України в період незалежності. Люди, які отримали найбільше голосів, і увійшли до підсумкової десятки рейтингу. Причому, в цій десятці розподілу по місцях не проводили, справедливо вважаючи всіх фіналістів кращими з кращих.    

Серед тих, котрі змінили український АПК, був названий Семен Свиридонович Антонець. Учасники голосування віддали йому належне, як піонеру органічного руху в Україні. І, дійсно, саме він став першопрохідцем цієї галузі, яка нині активно розвивається в нашій країні, а засноване ним ПП «Агроекологія» весь час перебуває серед лідерів органічного руху.   

Разом із Семеном Свиридоновичем до десятки увійшли: Том Аксельгаард – фермер з Данії, який має бізнес із свинарства в Україні (компанія «Гудвеллі Україна»); Тарас Барщовський – власник міжнародної групи компаній з переробки фруктів та овочів T.B. Fruit; Олексій Вадатурський – засновник холдингу «Нібулон»; Андрій Веревський – засновник і основний акціонер холдингу Kernel; Петро Гадз – голова наглядової ради компанії «Бучачагрохлібпром»; Леонід Козаченко – віце-прем’єр-міністр з аграрних питань у 2001–2002 роках, президент Української Аграрної Конфедерації, голова підкомітету з питань економічної й фінансової політики в аграрному комітеті Верховної Ради України; Юрій Мельник – віце-прем’єр-міністр України в 2005–2006 роках, міністр аграрної політики України в 2006–2010 роках, перший заступник голови правління і операційний директор холдингу «Миронівський Хлібопродукт»; Олексій Порошенко – протягом багатьох років керівник холдингу «Укрпромінвест-Агро»; Іван Томич – першопроходець фермерського руху, народний депутат України 4-го скликання, голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики і земельних відносин у 2002–2006 роках, протягом багатьох років – почесний президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України.

Отже, рейтинг достойників, які змінили аграрний сектор України, очолили представники аграрного бізнесу, а також люди, котрі працювали у владі і, таким чином, мали можливість впливати на процеси, що відбуваються в сільському господарстві, на його реформування й розвиток. Тут є власники як найбільших агрохолдингів, так і порівняно невеликих господарств, а до кола їхніх інтересів входять рослинництво, тваринництво, садівництво, виробництво цукру й олії, зберігання й продаж зерна тощо. Цікаво, що до фіналу проекту не потрапили молоді люди: вік переможців рейтингу – від 44 до 83 років. Тож поки що найбільший вплив в українській аграрній сфері мають найдосвідченіші її представники.

Публікація рейтингу майже співпала ще з однією важливою датою – 20 серпня Семен Свиридонович Антонець відзначив свій день народження. Ми пишаємося тим, що є сучасниками видатної людини, першопрохідця органічного землеробства України, Хлібороба з великої літери, вся діяльність і помисли якого спрямовані на процвітання нашої держави, збереження землі, краще життя для кожного – і в рідному краї, і на всій планеті, людини, яка є взірцем того, як треба жити, працювати, любити Батьківщину.

Колектив ПП "Агроекологія" щиро вітає Семена Свиридоновича з черговим визнанням його заслуг перед Україною та днем народження й від усього серця бажає продовжувати змінювати сільське господарство та світ на краще й надалі. Нехай усі Ваші прагнення втілюються, мрії збуваються, успіх і радість будуть супутниками кожного нового дня. Міцного Вам здоров’я, довголіття, людської поваги й любові, родинного щастя, миру, добробуту.


Повернутись до списку новин


Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник