Колектив звитяжного труда

Машинно-тракторна бригада Ставківської філії ПП «Агроекологія» – один із тих колективів, на плечі працівників якого лягає одна з найбільших часток усіх робіт по підприємству. І вони успішно виконують поставлені перед ними завдання.

Про те, наскільки напруженою і масштабною є робота підрозділу, промовисто свідчать цифри. Ось тільки деякі результати робіт, проведених з 1 березня по 15 листопада 2018 року: дискування – 2,5 тис. га, культивація – 12,2 тис. га, коткування – 200 га, посів – 6,1 тис. га, лущення – 786 га, шарування – 2,6 тис. га, обмолот – 900 га, скошування зернових у валки – 1,5 тис. га, скошування зеленої маси – 1,2 тис. га, валкування трав – 1,2 тис. га. Як бачимо, загальний обсяг лише цих операцій у кілька разів перевищує площу всього підприємства, адже на кожному полі робота кипить з весни до осені, змінюючи одна одну, а деякі операції доводиться робити неодноразово.

У переддень професійного свята працівників сільського господарства ми побували у бригаді, щоб дізнатися про те, що саме сприяє успішній роботі підрозділу. На думку директора Ставківської філії Михайла Курбали, це і висока професійність, відповідальність та добросовісність працівників бригади, і організаторські здібності керівника підрозділу, і можливість цілорічного забезпечення колективу роботою. Звісно ж, важливими факторами є наявність сучасної, надійної, високопродуктивної техніки і гідної винагороди за працю.

У такому вигляді, як зараз, підрозділ працює з 2002 року. Тоді в одну бригаду об’єднали механізаторів і водіїв. Така форма організації виявилася вдалою, тож існує і дотепер. Разом із трактористами й водіями працюють електрозварник, слюсарі, диспетчер з випуску на лінію працівників, які трудяться на тракторах і автомобілях. Загалом у підрозділі – 26 осіб, кожен з яких вносить свій вклад у загальний успіх.

За словами Михайла Курбали, кращі механізатори бригади, які вже багато років трудяться на полях, досконало володіють технікою та технологіями, – це Сергій Аглотков, Іван Гетало, Василь Затона, Василь Нечитайло, Юрій Сиволога. З року в рік, з весни до осені, вони виконують усі роботи у рослинництві – підготовку ґрунту, сівбу, догляд за посівами тощо.

Василь Нечитайло

– Трактористом працюю вже більше 20 років, – говорить Василь Затона. – Починав на Т-150. Зараз – на тракторі «Фендт». Це потужніша, комфортніша техніка. Виконую всі роботи, які потрібно, – обробіток ґрунту, посів різних культур, скошування зеленої маси і так далі. Зараз працюю на внесенні компосту. Стараюся так, як треба, виконувати все, що доручають. Щоб бути успішним механізатором, необхідне почуття відповідальності. Якщо вийшов на роботу, – треба працювати. Інакше навіщо взагалі на роботу ходити?

Василь Затона

– На тракторі я – з 17 років, – розповідає Юрій Сиволога. – Тож стажу вже – більше трьох десятиліть. З роками приходить досвід роботи і звичка до неї: як тільки настає весна, починає тягнути в поле. Адже все життя – на землі, у професії тракториста вже багато вмію, маю певні досягнення. А робота в «Агроекології» – особлива, тому що багато новацій, один рік робиш щось одне, на наступний – інше. На підприємстві весь час удосконалюють технологію, і механізатору теж треба це розуміти, вміти. Цікаво працювати з новою ґрунтообробною технікою. Доводилося випробовувати і агрегати, зроблені за ідеями Семена Свиридоновича Антонця, і закордонного виробництва. В Семена Свиридоновича багато чого навчився, особливо, що стосується робіт із сидерації. Він завжди приїжджає, контролює, підказує. Агрономи дають завдання, радимось із ними. Але від механізатора багато залежить. Адже, буває, виїжджаєш у поле, і виявляється, що треба змінити налаштування агрегату, або взагалі інший застосувати. Тож на роботу цю багато чого впливає, буває, і втомлюєшся. Але й задоволення отримуєш.

Юрій Сиволога

Досвідчені механізатори діляться своїм досвідом з молодими колегами, які поповнюють бригаду. Плідну роботу механізаторів постійно відзначає керівництво «Агроекології» й району. Так, цього року Сергій Аглотков представлений до нагородження грамотою Зіньківської РДА з нагоди Дня працівників сільського господарства України.

Але механізатори працюють не лише у рослинництві. Без них неможливо уявити і роботу тваринницької галузі. Так, співробітники бригади обслуговують МТФ №5. На роздаванні кормів тут успішно трудяться Василь Марційчук і Олександр Петраченко. Вони добре опанували роботу з електронною системою годівлі PROFEED, забір, завантаження, перемішування і роздавання корму проводять відповідно до науково обґрунтованих рекомендацій зоотехнічної служби, всі операції виконують вчасно і за визначеним графіком. І це – одна з тих ланок, які забезпечують належну організацію годівлі худоби на цій фермі.

Не менш важлива у тваринництві чистота приміщень, де утримують худобу, доїльних залів. Іван Чупцов переважно трудиться на викачуванні каналізації? і не тільки на МТФ №5, – буває, що він охоплює ферми, які знаходяться у Шишацькому районі, так що його знають і з повагою ставляться на всіх фермах підприємства, адже збої в його роботі неприпустимі.

У багатьох випадках і в різних ситуаціях буває потрібна допомога навантажувача «Маніту». На ньому працює Євген Поворознюк. Він добре освоїв цю техніку, робота на якій вимагає точного розрахунку і швидкої реакції. Тому його можна зустріти і у полі, і на складах, і скрізь, де необхідно провести навантажувальні або розвантажувальні роботи.

Євген Поворознюк

Перевезення як всередині підрозділу, так і по всьому підприємству та за його межами, забезпечують водії. Їхні автомобілі можна побачити і на полях, і на токах, і на фермах, і на перевезенні робітників. Серед кращих – Віктор Дінець, Володимир Дяченко, Іван Королев’ят, Володимир Шендрик. 

Володимир Шендрик і Іван Королев'ят

Бригада, в якій зосереджена велика кількість техніки, не може існувати без її налагодження, ремонту, догляду. Частину цих робіт виконують відповідні сервісні служби. Але багато чого роблять і самі механізатори, а також робітники інших спеціальностей. Так, протягом багатьох років один із найнеобхідніших працівників у випадках, коли треба щось відремонтувати на бригаді чи на фермі, – електрозварник Олег Кулик. Він – високопрофесійний фахівець у своїй сфері, здатний виконати будь-яку роботу швидко, точно і якісно. А слюсар-ремонтник Олександр Баран – із тих людей, про яких кажуть, що в них «золоті руки». Він завжди готовий полагодити трактор, автомобіль, механізми на фермі.

Олег Кулик і Олександр Баран

Є у бригаді й працівники, яких можна назвати універсальними. Так, Юрій Дінець під час жнив працює оператором ЗАВу на току. А в інший час переходить до слюсарної справи на тракторній бригаді або на фермі.

Власне, практично кожен працівник підрозділу опанував кілька професій. Завдяки цьому робота, скажімо, механізаторів тут не є сезонною, як це заведено на багатьох інших аграрних підприємствах. Адже пропрацювавши весь теплий період року на польових роботах, трактористи і водії беруться за ремонт тракторів, автомобілів, ґрунтообробної техніки. Як правило, для цього вистачає 4–5 чоловік. Інші допомагають на фермі, складах. Їм тут завжди раді і чекають з нетерпінням, адже вони утеплюють вікна і двері перед настанням холодів, ремонтують бокси, поїлки, транспортери і виконують ще багато робіт, без яких неможливо обійтися.

Подекуди механізатори виступають і в ролі рятувальників. У машинно-тракторному парку є бульдозер. Цій машині вистачає роботи взимку. Адже після снігопадів необхідно розчищати дороги, насамперед, до ферми та на її території. Інакше неможливим стає підвезення працівників, перевезення кормів, під’їзд молоковозів. Особливо затребуваним бульдозер був минулої зими, коли потужний снігопад не припинявся тривалий час і дорогу заносило вже невдовзі після її прочистки. Тож механізатори чергували цілодобово, щоб за першим сигналом вирушити на відгортання снігу чи рятування автомобілів з кучугур.

Допомагає бригада і землякам-орендодавцям. Так, кілька днів тому завершили обробіток городів у власників паїв у селах Ставківської сільської ради. Виконував цю роботу Віктор Королев’ят на МТЗ-82. Загальна площа обробітку склала 24 га.

Важливий чинник успішної безаварійної роботи – здоров’я працівників. Виїжджаючи на дорогу або в поле, водії й механізатори мають бути у гарній формі, добре почуватися. Але не завжди самі вони можуть відчути негативні зміни у своєму стані. Тому в підрозділі є диспетчер з випуску на лінію. Трудиться на цій посаді Маргарита Ляшко. Вона має медичну освіту, великий досвід роботи, тому навіть по зовнішньому вигляду людини може побачити, що зі здоров’ям не все гаразд, і дати слушну пораду. Щоранку вона вимірює у працівників тиск, проводить тести на алкоголь. Звісно, якщо прилади показали якісь відхилення, людину до роботи на тракторі чи автомобілі не допустять.  

Маргарита Ляшко

У бригаді важливий кожен працівник. Але, щоб підрозділ працював як єдиний організм, необхідне грамотне керівництво. Таким керівником є Сергій Карпенко. Він сам багато років успішно пропрацював механізатором. Тому добре знає цю роботу, розуміє і колег, і техніку, вміє врахувати безліч нюансів, які впливають на діяльність підрозділу. Бригадиром машинно-тракторного парку він став близько року тому. За цей час встиг здобути авторитет і в підлеглих, і в керівництва. Михайло Курбала говорить про бригадира як про людину відповідальну, що добросовісно підходить до виконання своїх обов’язків, вміє організувати працівників, проконтролювати якість робіт.

– Те, що раніше працював механізатором, допомагає й зараз, – впевнений Сергій Карпенко. – Завдяки власному досвіду, молодим механізаторам, які приходять на роботу в бригаду, можу щось підказати, а якщо треба – то й сісти у трактор і показати. Але все ж на керівній роботі багато чого по-іншому. Коли працюєш на тракторі, відповідаєш лише за себе і за якість власної роботи, а бригадир відповідає за всіх. Зараз кожен день приносить щось нове, треба вміти швидко приймати рішення, змінювати плани. Для цього необхідні і знання, і досвід, і міцні нерви. Багато чому довелося навчатися. Бригадир Михайликівської тракторної бригади Григорій Михайлович Резинка ділився зі мною своїм досвідом, коли я працював його помічником, за що я йому дуже вдячний. Зараз мені допомагає керівник філії Михайло Олексійович Курбала, з яким завжди можна порадитись, почути слушну підказку. Думаю, чим більше буде досвіду на цій посаді, тим ставатиме легше, і тим краще зможу організовувати роботу бригади.

…Напевне, можна ще багато розповісти про цей підрозділ і про кожного працівника, з яких він складається. Та головне – це люди, які свідомо обрали роботу в сільському господарстві, які постійно удосконалюють свою майстерність, розуміють важливість власної роботи для діяльності всього підприємства. Адже сучасне органічне виробництво розвивається, стає все більш точним, отже – від професійності механізаторів, інших людей, які працюють з технікою, значною мірою залежить і врожай, і якість продукції. І можна лише пишатися доброю роботою колективу машинно-тракторного парку та висловлювати йому повагу і вдячність за звитяжний труд.    

Галина Озерська


Повернутись до списку новин

Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник