Юристи «Агроекології» – серед кращих у Європі

Юридична група нашого підприємства за результатами роботи року, що минає, потрапила до найвідомішого у світі міжнародного довідника, який надає найбільш повну і точну інформацію про юридичні фірми в більш ніж 125 юрисдикціях світу, – The Legal 500.

Уже понад 30 років незалежні експерти The Legal 500 щорічно визначають кращих юристів та юридичні команди різних регіонів всієї нашої планети. Опинитися у цьому рейтингу – престижно для будь-якого юриста. І, що найприємніше, – вже другий рік поспіль міжнародного визнання удостоєні юристи, які трудяться в «Агроекології», вирішуючи юридичні питання, насамперед, у сфері земельних відносин. 2017 року до числа 500 кращих юристів Центральної й Східної Європи увійшов керівник юридичної групи підприємства Денис Мельников. А нинішнього року визнання отримала вся наша юридична команда, до якої входять Олександр Остапущенко, Людмила Горбачевська, Юлія Кулик, Станіслав Остапущенко, Денис Кривенко.

На відміну від багатьох інших рейтингів, потрапити до The Legal 500 неможливо завдяки поданню від інших інстанцій або самих номінантів. Експерти самі відстежують роботу юристів, шукають інформацію, аналізують результативність діяльності.

– Ми відзначаємо корпоративних юристів, які зіграли важливу роль у зміні чи формуванні думок у своїй компанії або галузі, – пояснюють критерії вибору засновники рейтингу. – Наша команда досвідчених аналітиків оцінює кандидатури, виступаючи як генеральним експертом, так і призначаючи експертів для остаточного формування кожного списку. 

Завдяки цьому висновки експертів чесні, їм можна повністю довіряти. Тому ті, хто потребують юридичних послуг найвищого рівня, звертаються до цього рейтингу в пошуку найкращих фахівців.

– Торік до мене несподівано звернулися експерти рейтингу, – розповідає Денис Мельников. – Вони цікавилися моїми напрацюваннями, про які вони дізналися зі своїх джерел.

Пізніше Денису Мельникову повідомили, що він включений до списку 500 кращих юристів Центральної й Східної Європи у персональній номінації й запросили до Праги, на вручення відповідного сертифікату.

Але наступного року експерти The Legal 500 знову звернулися до Дениса Мельникова і попросили розповісти про членів команди, з якою він працює. За деякий час повідомили про чергову перемогу: юридична група ПП «Агроекологія» увійшла до 500 кращих юридичних команд Центральної й Східної Європи.

Серед компаній, які включені до цього рейтингу, – українських небагато, але це – великі й відомі підприємства, в юридичних службах яких трудяться десятки фахівців. Аграрні ж компанії тут майже не представлені, а органічне сільгосппідприємство потрапило взагалі вперше.

– Організатори були вражені масштабами діяльності «Агроекології», – говорить Денис Олександрович. – Коли я розповів, що наша команда працює з аграрним підприємством, яке, маючи понад 7 тис. га землі, 40 років не застосовує агрохімікатів, вони не могли стримати свого захоплення.

Цікавість західних експертів викликала і специфіка роботи українських аграрних юристів. Адже в країнах Західної Європи питання, пов’язані із землею, давно вирішені на законодавчому рівні, всі зацікавлені особи й компанії дотримуються встановлених державою правил. А у нашій країні – зовсім інші виклики й завдання. І юридична служба «Агроекології» успішно з ними справляється. Денис Мельников упевнений, що секрет успіху – в злагодженій роботі всіх членів команди.

– Командна робота передбачає спільні цінності й спільну працю над поставленими завданнями, – говорить він. – Кожен робить свій внесок на своєму місці, і кожен – важливий. Отримане визнання теж належить кожному. Особисто мені приємно, що незалежні експерти підтвердили – ми у своїй справі – молодці. Але це не привід почуватися «зірками», а моральна підтримка, яка надихає рухатися далі.

На офіційному Інтернет-ресурсі рейтингу розміщена інформація про кожного його фіналіста – про команду, її учасників, компанію, в якій вони працюють, основні здобутки. Щодо юридичної служби ПП «Агроекологія» зазначено, що «за останні два роки команда повністю змінила підхід до управління й обліку змін земельного банку. В рамках масштабного коригування, вся інформація про землі, орендовані «Агроекологією», тепер заноситься в електронний реєстр, об’єднаний з локальними бухгалтерськими програмами й інтегрований з картами Google і Державною кадастровою картою України». Описана і роль кожного у цій роботі.

А вони, дійсно, за два роки, що працюють командою, дуже багато змінили у тому, що стосується вирішення земельних питань. Один із фахівців, який доклав до цього максимум зусиль, – Олександр Остапущенко. Він – і юрист, і сертифікований інженер-землевпорядник. А ще має талант до спілкування з людьми. Все це дозволяє успішно вирішувати правові й технічні питання, досягати згоди із землевласниками.

– Комунікація з людьми – важлива частина нашої роботи, – упевнений він. – Ми дуже багато спілкуємося з землевласниками, пояснюємо їм незрозумілі питання, надаємо консультації, зокрема, щодо прийняття паїв у спадок. Приймаємо людей у конторі підприємства, проводимо виїзні прийоми. Зміцненню авторитету юридичної служби, довіри до неї й підприємства в цілому сприяє те, що ми завжди виконуємо обіцянки. Якщо щось сказали, – обов’язково зробимо. Один із яскравих прикладів – оранка городів орендодавців.

Олександр Олександрович розповів, що велика робота проведена із систематизації договорів оренди. Багато питань із землевласниками вирішуються шляхом переговорів, компромісів, спільних рішень. Тому протягом 2017–2018 років практично не було судових справ, пов’язаних, зокрема, зі спадщиною. Змінилося і ставлення орендодавців до орендної плати. Тепер переважна більшість людей отримує її грішми, до того ж – в основному у безготівковий спосіб. Це виявилося зручніше для підприємства і вигідніше для землевласників. А роз’яснили всі переваги таких розрахунків, знову ж таки, юристи. 

Налагоджена співпраця з органами місцевого самоврядування, громадами, діалог із фермерами. Наприклад, вдається домовитися про обмін ділянками, розташованими посеред того чи іншого масиву. І це також відбувається з укладанням відповідних договорів. 

Утім, Олександр Остапущенко зовсім не мріяв про визнання. Звістка про це стала приємною несподіванкою.

– Я не міг би й подумати, що можу увійти до 500 кращих нарівні з юристами «Водафону», СТБ або ДТЕК, – говорить він. – ПП «Агроекологія» позиціонує себе як підприємство з великим досвідом роботи в органічному виробництві. Тому до нього і його юридичної команди прикута пильна увага. «Агроекологія» дала нам можливість реалізувати себе, і ми стали першими юристами в аграрній органічній сфері, які увійшли до цього рейтингу.

Усі орендодавці «Агроекології» добре знають юриста підприємства Людмилу Горбачевську. Вона має вже 30 років фахового стажу і беззаперечний авторитет у земляків. Це відзначили й експерти рейтингу: «Людмила Горбачевська розвинула високу компетентність у медіації і її співпереживання й дипломатія допомагають їй у мирному урегулюванні спорів, пошуку нових земельних ділянок й підписанні нових договорів про розширення земельного банку компанії».

– Це – командна робота, – скромно відгукується на ці слова Людмила Горбачевська. – Ми працюємо злагоджено, у цьому сила команди. Звичайно, приємно, що нашу роботу і, зокрема, мій внесок, оцінили на такому рівні. Будемо продовжувати так працювати й надалі.

Юлія Кулик – людина, яку поважають і якій довіряють, насамперед, орендодавці, що живуть на території Ставківської філії підприємства, – її земляки, яких вона добре знає.

– Веду по Ставківській сільраді реєстр паїв, договорів, заяв, стежу, щоб у документах завжди був порядок, – перелічує вона свої обов’язки. – Проводжу первинний прийом громадян, вислуховую їх, приймаю заяви. Двічі на тиждень працюю з усією юридичною командою у центральному офісі підприємства. Допомагаю, насамперед, у тому, що стосується руху паїв. Не думала, що роблю щось особливе. Тому дізнатися, що потрапила до такого рейтингу, було несподівано, але дуже радісно.

Станіслав Остапущенко – інженер геоінформаційних систем, працює з кадастром, забезпечує ІТ-частину роботи юридичної групи: впроваджує й обслуговує необхідні для цього програми.

– Серед моїх обов’язків – заносити все, що стосується оренди землі, до кадастру, напрацьовувати свою базу, – розповідає Станіслав Остапущенко. – Вся інформація з географічними координатами є в електронному вигляді. Можна побачити будь-яку ділянку на місцевості, дізнатися інформацію про неї, її власників у хронологічному порядку. Завдяки цьому можна швидше створювати документи, вирішувати юридичні питання. Це – сучасно, зручно, робить ефективнішою діяльність інших відділів. Це – своєрідна екосистема, єдиний організм, який допомагає в роботі всього підприємства.

У те, що його роботу помітили й відзначили на європейському рівні, Станіслав Остапущенко спочатку навіть не повірив.

– Для досягнення успіху потрібне бажання й мотивація, тоді й способи їх реалізувати знайдуться, – упевнений він.

Денис Кривенко – молодий спеціаліст з освітою у галузі графічного дизайну. Утім, у команді його обов’язки лише частково пов’язані з роботою на комп’ютері. Він працює з картами полів, базою договорів, бере участь у вимірюванні ділянок безпосередньо в полі, опановує навички ведення прийому громадян тощо. Тому мріє навчатися далі, але тепер уже – на землевпорядника або юриста.

– Працюю у команді півтора роки і з кожним днем мені це все більше й більше подобається, – зізнається Денис Кривенко. – Вважаю, що мені пощастило потрапити на роботу в це підприємство і колектив. Кожного дня дізнаюся про щось нове, старші колеги діляться зі мною досвідом. Коли дізнався, що ми – в рейтингу, спочатку це був шок, а потім відчув гордість, адже це доводить, що ми працюємо не просто за зарплату, а зростаємо над собою. 

Нагородження переможців рейтингу відбулося у Варшаві. Серед найцікавіших моментів було спілкування з організаторами, котрі зізналися, що їм дуже приємно бачити фахівців з України, тим більше – з аграрного сектору. Корисними були й розмови з колегами із різних країн.

А ще дуже сподобалася Варшава, прогулянку якою влаштували перед поверненням додому. Зайшли й до найбільшого супермаркету міста, де побачили окремий стенд із великим асортиментом органічної продукції.

Загалом, Польща справила враження розвиненої, справді європейської країни. І хоча в 1990-х роках вона була у такому ж хаосі й бідності, як Україна, з того часу вирвалася далеко вперед: її економіка зараз входить до 25 кращих у світі. І це – те, до чого прагне й наша держава, і задля чого працює ПП «Агроекологія» та її юридична команда. Упевнені, якщо кожен на своєму місці буде трудитися саме так, наша країна зможе посісти гідне її місце у світі.

Галина Озерська


Повернутись до списку новин
Юлія Кулик, Денис Кривенко, Олександр Остапущенко із сертифікатом рейтингу

Юлія Кулик, Денис Кривенко, Олександр Остапущенко із сертифікатом рейтингу

© Фото Артура Кужілка


Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник