Надоїли більше, ніж торік

Головним критерієм роботи молочних ферм є виконання завдання виробництва молока, а також його якість. І якщо в цілому по господарству в нинішньому році ми стартували непогано, то, на жаль не кожен окремий колектив забезпечує отримання запланованих надоїв. І як наслідок, ферма не отримує премії, або отримує значно менші суми, ніж при виконанні завдання.

Підведемо підсумки нашої роботи за останній місяць. У березні ферми підприємства надоїли на 105 т молока більше, ніж у цьому ж місяці торік. Основну прибавку молока забезпечили МТФ № 5 (завідуюча фермою Осіпова Г. М.) та МТФ № 2 (завідуюча – Лаврушко Г. В.). У Ставковому збільшення виробництва молока пов’язане не тільки із розширенням поголів’я корів, на даний час добовий надій на корову більший проти аналогічного періоду минулого року на 1,2 л.

Нарешті в цьому місяці виробниче завдання виконали працівники МТФ №4 (завідуючий – Бейгул А. В.), надоївши на 1,6 т молока більше, ніж планувалося.

А ось на МТФ № 1 (завідуюча – Сидоренко М. П.) відбувся відчутний спад молока. Тут на кожну корову щодоби отримали молока на 3 л менше, ніж торік. За місяць ферма не додоїла 10 т молока до виробничого завдання. Загалом проти минулого року на МТФ № 1 за добу отримують майже на 1 т молока менше, ніж торік. Можливо, значне падіння надоїв співпало з проведенням масових ветеринарних заходів чи з різким погіршенням погоди. Але ні на одній із ферм ці стресові ситуації не проявились так суттєво, як у Михайликах. Необхідно проаналізувати ці результати й визначити, де й чому потенціал молочного стада був використаний не в повній мірі, щоб краще спрацювати в наступному місяці.

За результатами перевірки молока на якість лідирує колектив «великої ялинки» у Харенках (вміст соматичних клітин – 255 тис/см 3), високоякісне молоко на МТФ № 1.

А от ветеринарній службі підприємства, колективу МТФ № 4 та особливо дояркам «малої ялинки» у Харенках потрібно звернути увагу на якість молока, тут вона має критичні межі.

Загалом хочеться усіх тваринників привітати із успішним закінченням першого кварталу, завершенням зимово-стійлового періоду, висловити надію, що з потеплінням наша галузь запрацює ще інтенсивніше, виправляючи недоліки і досягаючи вищих результатів.

Олена Кришталь, зоотехнік


Повернутись до списку новин

Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник