Наше підприємство не лише виробляє екологічно чисту продукцію рослинництва і тваринництва, але й вирощує чудову племінну худобу. Переконатися в цьому змогли господарства, які купують у нас тварин.
Нещодавно на нове «місце проживання» відправилася чергова партія нетелів української червоно-рябої молочної породи: півсотні голів закупило ТОВ «Агрофірма «Пузиківська»», що в Глобинському районі. Це підприємство купує у нас племінну худобу вже вдруге. Першу групу – 50 нетелів – глобинчани придбали наприкінці 2011 року. А на початку весни вже мали гарних первісток. Причому, розтелилися тварини майже без втрат. Узагалі за рік із різних причин довелося відбракувати лише двох корів цієї групи.
– Під час масових розтелів ми всім колективом ферми днювали й ночували біля породіль, – пояснює директор агрофірми Микола Коломієць. – Практично жили у корівнику. Але ж результат того вартий.
Ще б пак: від цих первісток у агрофірмі отримали в середньому по 8000 кг молока за лактацію. Тому вирішили продовжити співпрацю з «Агроекологією» й знову поповнити своє стадо високопродуктивними тваринами. Микола Коломієць нетелів відбирав особисто. Він розповів, що велику рогату худобу в «Пузиківській» розводили й раніше, але з часом назріла потреба поліпшити генотип поголів’я. Знаючи, що ПП «Агроекологія» має статус племзаводу української червоно-рябої молочної породи, звернулися сюди – й не пошкодували.
Для корів глобинчани намагаються створити якнайкращі умови: міцну кормову базу, впровадили цехову систему виробництва молока. Щоправда, поки що корови стоять на прив’язі, доїння відбувається у молокопровід, але в агрофірмі мріють з часом запровадити безприв’язне утримання тварин.
Одним словом, наші нетелі потрапили в дійсно хороші руки. На цьому прикладі ми бачимо як справджується один із найважливіших законів зоотехнії: «Фенотип – це генотип плюс середовище». А середовище – це й умови утримання, і корми, і професійність та старанність колективу... Загалом, багато факторів, які разом працюють на кінцевий результат. Тож генотип у наших тварин чудовий, а чи покажуть вони свою потенційну продуктивність, залежить від нас.
Олена Кришталь, зоотехнік
18.02.20
Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективиЗ 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.
12.02.20
Роздоюванню первісток – особлива увагаОдним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.
26.01.20
Сторінками книги – до країни ОрганікиУ рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»