Тваринницької продукції виробили більше

За 2013 рік у нашому господарстві надоєно понад 12000 т молока, що на 503 т більше, ніж у попередньому році. І це вагомий результат. Утім, ця прибавка все ж не забезпечила виконання виробничого завдання, поставленого перед тваринниками на початку минулого року.

А завдання було таким: протягом 2013 року надоїти на 700 т молока більше, ніж у 2012-му. Завдяки цьому господарство могло суттєво збільшити продаж молока, а відтак – преміювання працівників.

Щоб досягти бажаного загального результату, виробничі підрозділи мали виконати власні завдання. І частина з них ці завдання навіть перевиконала: МТФ №5 (завідуюча Г. М. Осіпова) – на 332 т (тут отримали на 771 т молока більше, ніж торік), МТФ №2 (завідуюча Г. В. Лаврушко) – на 52 т (+ 164 т до показника минулого року). Утім, колективи решти ферм завдання не виконали, отримавши до того ж молока менше, ніж у попередньому році: на МТФ №1 надоїли на 224 т менше, ніж торік, і на 513 т менше, ніж вимагало річне завдання, на МТФ № 4 отримали на 208 т молока менше, ніж у 2012 році, і на 98 т менше, ніж у завданні.

Чому так сталося? Причин багато – це і недотримання технологічних вимог, недостатньо старанне ставлення до посадових обов’язків, порушення трудової дисципліни, крадіжки, тощо. Серед ряду цих недоліків – неправильне роздоювання первісток. Так, у 2013 році середній надій на корову по господарству склав 6430 кг (у попередньому році цей показник становив 6163 кг). І якщо на МТФ №5 прибавка на корову перевищила півтонни, то на МТФ №1 в середньому на корову надої знизилися на 162 кг проти результатів 2012 року. При цьому надій на первістку на МТФ №2 склав 6260 кг. У досягненні такого результату велика роль належить доярці пологового відділення Земфірі Мамішевій і колективу операторів машинного доїння великої "Ялинки". Добре спрацювали в цьому відношенні й на МТФ №5: тут від кожної первістки отримано в середньому 6119 кг молока (над цим трудилися доярка пологового відділення Валентина Шевченко і оператори машинного доїння ферми).

Водночас на МТФ №1 надій на первістку склав 4935 кг, а на МТФ №4 – 4920 кг. Отже, цим колективам, на чолі із завідуючими ферм, необхідно негайно поліпшити роботу з роздоювання первісток, адже від цього залежить подальша продуктивність корів та загальні результати підрозділів і всього підприємства. Якщо ця робота скрізь велася б на належному рівні, то річне завдання цілком можна було б виконати.

Важлива ділянка роботи в тваринництві також – відтворення стада. Хотілося б відмітити операторів штучного осіменіння, які в минулому році спрацювали найкраще. На МТФ №5 це – Олексій Дубина. Маючи ветеринарну освіту, він добре розуміється на захворюваннях репродуктивної системи корів, тому може вчасно їх розпізнати й вилікувати. Завдяки його роботі, показник тільності корів на фермі досягнув 44%. На МТФ №4 цю роботу успішно проводить Інна Михальченко. Заплідненість корів після першого осіменіння тут складає 46,8%, тривалість сервіс-періоду – 119 днів Найнижча о господарству), кількість осіменінь корови до плодотворного – 1,81. Причому, свої власні показники Інна Михальченко поліпшила у порівнянні з 2012 роком.

У 2013 році також збільшилося виробництво м'яса. Його було вироблено на 655 ц більше, ніж торік. Загалом продано 1176 голів великої рогатої худоби, в тому числі биків – 734 голови. Середня вага однієї голови зданої худоби становить 547 кг, що на 22 кг більше, ніж у попередньому році.

Наведені показники виробництва тваринницької продукції засвідчують, що в цілому ми спрацювали добре. Проте, якщо звернути більше уваги на роботу з вирощування телиць, нетелів, роздоювання корів, можна використати резерви їхньої продуктивності й досягнути кращих результатів.

Олена Кришталь, головний зоотехнік 


Повернутись до списку новин

Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник