Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток. Як вона буде роздоєна, так потім і даватиме молоко. За результатами цієї роботи на різних фермах добре видно, як їх колективи турбуються про майбутні надої.

Так, станом на 10 лютого, найкращі результати за добовими надоями корів першої лактації показала МТФ №4 (завідуючий Сергій Ярош). Тут середній показник по групі зі 100 голів становить 29 л за добу. Це – на 5 л більше, ніж на інших фермах. 8 нещодавно розтелених нетелей тут дають понад 35 л молока за добу, а найкраща тварина має результат 37 л.

На МТФ №1 (завідуюча Оксана Олефір) – 131 первістка. Їх середньодобовий надій складає 24,9 л. Найкращою за цим показником є тварина з добовим надоєм 33 л.

На МТФ №2 (завідуюча Алла Осіпова) середній добовий надій по групі первісток із 135 голів складає 24,4 л, а найкраща з них дає 37 л молока за добу.

На МТФ №5 (завідуюча Надія Каніболоцька) 113 тварин мають першу лактацію, а їх середній надій за добу – 23,4 л на одну корову. При цьому тут мають первістку, яка дає 35 л молока за добу. Ця ферма вже кілька років утримує першість по підприємству з валового виробництва молока, але, щоб не втратити цих позицій, треба більше уваги звернути на роздоювання первісток.

Зважаючи на те, що тварини на всіх фермах підприємства досить однорідні за походженням, на їх продуктивність протягом життя значною мірою впливають саме фактори, пов’язані з доглядом, годівлею тощо, в тому числі – й роздоювання первісток. Про те, який потенціал мають наші корови, свідчать показники тварин-рекордисток. Так, нині маємо двох корів української червоно-рябої породи з надоями за лактацію понад 10 т. Напевне, не випадково одна з них знаходиться на МТФ №4. Це – корова Рамона, яка за 305 днів третьої лактації дала 10119 кг молока. Найбільший добовий надій у неї – 37 л. Ще одну рекордистку виростили на МТФ №2. Це – корова Шатана, від якої за 305 днів четвертої лактації надоїли 10287 кг молока. Найвищий надій за добу в неї – 41 л.

Корів з такими результатами в нас може бути набагато більше. Для цього треба правильно вирощувати ремонтний молодняк і роздоювати первісток, а ще – особливо берегти найпродуктивніших корів від впливу негативних факторів. Адже відомо, що саме корови з найвищими надоями мають більший ризик захворювань, в тому числі – маститами, які вкрай негативно впливають на молочну продуктивність. Тож, маючи таке гарне стадо, як у нас, ми можемо отримати більше корів з високою продуктивністю, а завдяки цьому – продовжувати підвищувати виробництво високоякісного молока.

Олена Кришталь, зоотехнік-селекціонер


Повернутись до списку новин

Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник