Органічний ярмарок святкував ювілей

Багато сонця, музики, щасливих усміхнених облич і величезний асортимент органічної продукції від кращих виробників України – таким запам’ятається учасникам і гостям ювілейний Десятий Всеукраїнський ярмарок органічної продукції, який відбувся 15 вересня у Києві.

Понад півсотні аграрних і переробних підприємств, фермерів, торгівельних фірм з усієї України взяли участь у цьому заході. Вони представили сотні найменувань органічної продукції. Тут було практично все, що необхідно людині в щоденному, або й святковому, раціоні – овочі й фрукті, мед і горіхи, молоко й твердий сир, м’ясо й ковбаса, риба й копченості, крупи та борошно, вино і чай, зерно й хліб, ягоди й варення.

Крім знайомих продуктів, господарі привезли й чимало нішевої продукції, яку виробляють лише окремі підприємства. Це, наприклад, органічні спеції – чорнушка, шамбала, чорний кмин тощо, вирощені не в якійсь екзотичній країні, а на Львівщині. Кілька учасників привезли корисну продукцію з технічних конопель – олію, насіння, протеїнове борошно, які стають дедалі популярнішими у прихильників здорового способу життя. Компанія «Жива земля Потутори» представила розширений асортимент органічних трав’яних чаїв з рослин, вирощених за біодинамічним методом та зібраних у природі. А уродженці Ефіопії пропонували запашну каву зі своєї батьківщини. Багато учасників влаштовували дегустацію своєї продукції, інші – продавали приготовані тут таки страви з органічних продуктів. На ярмарку була представлена продукція й з Полтавщини. Так, працівники органічного агрохолдингу «Арніка» пригощали всіх бажаючих чаєм та лимонадом з конопель, ТОВ «Діамант ЛТД» привіз органічні крупи.

Але найбільше відвідувачів, як завжди, радо приймали представники ПП «Агроекологія» – заступник генерального директора Антоніна Антонець, головний економіст Інга Тараскова, завідуюча відділом кадрів Юлія Лега, бухгалтер Ольга Гурин, водії Геннадій Нечай та Олександр Чернишенко.

– Ярмарок для нас – це нагода представити свою продукцію, нові продукти, можливість поспілкуватися з однодумцями, вислухати побажання покупців, розповісти їм про властивості органічної продукції, спосіб виробництва, страви, які можна приготувати з органічних круп, – розповіла Антоніна Семенівна.

Серед відвідувачів ярмарку було дуже багато знайомих облич, це люди, які постійно приїздять на ярмарок саме за продукцією «Агроекології». Серед покупців – директор Інституту землеробства НААН, академік В.Ф. Камінський із своєю сім’єю: «Так і передайте Семену Свиридоновичу, що ми приїздили тільки за крупами з його господарства».

Покупці цікавилися всім: як різноманітними крупами, борошном і соняшниковою олією, які їм уже давно припали до смаку, так і новою продукцією – лляною олією, насінням льону, нутом. Цікаво, що найпершим товаром, який розібрали до останнього зернятка, стала пшениця для пророщування. Виявляється, багато киян підтримують своє здоров’я саме за допомогою такого живого продукту. Узагалі, кияни купували улюблені продукти із запасом.

Чимало бажаючих підходили спробувати хліб, пиріжки, різні види олії. Люди часто запитували, де можна купити продукцію «Агроекології», й починали трохи заздрити полтавцям, почувши, що в Полтаві є фірмовий магазин підприємства «М'ясо Молоко».

Стенд «Агроекології» відвідала й заступник міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева, яку зустрів генеральний директор ПП «Агроекологія» Гліб Лук’яненко й ознайомив її з представленою продукцією. Ольга Василівна привітала учасників стенду з важливою для українського органічного руху подією.

Відкриваючи Десятий ярмарок органічної продукції, вона сказала:

– Органічний сектор України на сьогоднішній день – це про економіку, про те, що ми торгуємо з усім світом, про нас з вами і про наше здоров’я. Дуже хотілося, щоб наступні покоління росли здоровими, щоб люди могли купувати й споживати більше органічних продуктів, – не тільки за кордоном, а щоб і в Україні їх все більше з’являлося на полицях супермаркетів.

Ольга Трофімцева подякувала усім виробникам і пообіцяла, що міністерство бере на себе обов’язок скласти для розвитку органічного сектору міцну законодавчу базу, щоб наші аграрії годували органічним не тільки Україну, але й весь світ.

На важливості виробництва таких продуктів наголосив і голова правління Федерації органічного руху України Євген Милованов.

– Десять років тому ще мало хто розумів, що таке органічна продукція, – сказав він. – Зараз теж не всі виробники це розуміють. Але головне – споживач, який хоче не що завгодно їсти й пити, а споживати смачний, безпечний продукт, виробництво якого не шкодить природі, людям, котрі живуть у селі. І здорове харчування – це харчування органічними продуктами.

На Контрактовій площі цього дня побували тисячі людей, яких привабив сюди саме ярмарок. Помітно, що з року в рік зростає популярність цього заходу, а отже – і бажання споживачів харчуватися органічним. Та організатори ярмарку подбали не тільки про те, щоб тут був представлений різноманітний товар. Святковий настрій створювала ще й чудова концертна програма, складена з українських народних пісень та творів сучасних українських композиторів. Виконували їх кращі дитячі колективи і юні солісти Києва.

А організувала це органічне свято Федерація органічного руху України в партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України, Київською міською державною адміністрацією, Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO) у рамках проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL), проектом «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства», проектом USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Тетяна Огнєва


Назад до списку


Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник