Доробок «Агроекології» – на «Агро-2014»

4–7 червня 2014 року в Києві відбулася XXVI Міжнародна агропромислова виставка «Агро-2014», участь в якій взяло й наше підприємство.

«Агро-2014» – найбільша на території країн СНГ та Східної Європи сільськогосподарська виставка – зібрала понад 900 вітчизняних та іноземних компаній із 14 країн і понад 38 тисяч відвідувачів. 4 червня під час урочистого відкриття міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка назвав «Агро-2014» унікальною подією і визначив місце сільського господарства в цей, нелегкий для держави, час:

– Аграрний фронт – це та частина, яка чітко працює на противагу, це той фронт, який створює мир, це той фронт, який створює затишок, це той фронт, що працює на порозуміння.

Традиційно на виставці були представлені здобутки всіх галузей сільського господарства, проводилися презентації, конференції, семінари. Вже вдруге в рамках цього заходу працювала Спеціалізована виставка-ярмарок органічних продуктів і технологій, у якій взяли участь понад 20 органічних виробників з Київської, Закарпатської, Житомирської, Львівської, Полтавської, Волинської, Одеської, Івано-Франківської, Донецької областей. Ознайомилися з експозицією за ці дні більше 5 тисяч українців, які цікавляться органічною продукцією.

Серед органічних виробників України гідне місце посів і куточок нашого підприємства. Ми представили всі види органічних круп і борошно нашого виробництва.

– До нас підходили люди, які раніше вже купували нашу продукцію, – розповідає учасниця виставки Лариса Бейгул. – На виставку вони йшли цілеспрямовано, щоб придбати органічну крупу, вироблену в «Агроекології». Були й такі, що купували вперше. Вони також брали прайси, контактні телефони, деякі вже на другий день після закінчення виставки телефонували нам, робили замовлення. Казали, що наша продукція на смак відрізняється від тієї, що звичайно продають в магазинах. Багато людей говорили, що хотіли б купувати наші крупи, борошно постійно, що чекають нас на ярмарках у Києві.

Вперше цього року ми представили на виставці нашу худобу – не у вигляді фотографій, а трьох живих племінних телиць парувального віку української червоно-рябої молочної породи. Супроводжували тварин спеціалісти зооветеринарної служби Юрій Лісовий та Віталій Степанюк. Для тварин були створені належні умови у павільйоні тваринництва. Худобу забезпечили всім необхідним. Щоправда, не обійшлося й без казусів. Так, металева огорожа секцій виявилася недостатньо міцною для деяких тварин. Абердин-ангуський бугай вагою понад 800 кг чомусь вирішив прогулятися по виставці й пройшов просто крізь огорожу, розігнувши й поламавши металеві прути. Потерпілих під час цієї пригоди не було. Бика спіймали і повернули у відремонтовану секцію. Однак протягом всієї виставки учасники з деяким острахом дивилися на величезного бугая породи шароле. Адже він важив 1200 кг. На щастя, йому гуляти не захотілося…

Загалом тваринницьку галузь представляли господарства з більшості областей нашої країни. Крім великої рогатої худоби, тут були й коні, свині, кролі, птиця, риба – одним словом, всі тварини, якими багаті українські ферми. Звісно, відомі вітчизняні й зарубіжні виробники привезли й обладнання та техніку для тваринницьких ферм, корми, ветеринарні препарати тощо.

Наше підприємство цього разу вперше представило широкому загалу й свої напрацювання в галузі механізації органічного землеробства. Під час семінару «Розвиток техніко-технологічного забезпечення органічного землеробства», який ми проводили спільно з ННЦ «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства», йшлося про те, які проблеми виникають в органічних господарів під час обробітку ґрунту, яким чином їх можна вирішити. Про наш досвід розповів доктор сільськогосподарських наук, професор, завідуючий кафедрою Полтавської державної агарної академії Віктор Писаренко. Окрему доповідь, присвячену культиватору «Квант-12», побудованого за ідеєю С. С. Антонця, зробив один із творців цього агрегату кандидат технічних наук, заслужений працівник сільського господарства України, завідувач відділу ННЦ «ІМЕСГ» Михайло Грицишин. Науковець розповів про співпрацю з С. С. Антонцем, відмітивши, що знаменитий аграрій чітко знає, чого він хоче від нової техніки. Починаючи працювати з фахівцями інституту, він поставив мету: зробити культиватор спеціально для потреб органічного землеробства. При цьому окреслив основні характеристики, які повинен мати новий агрегат. Кілька років спільної роботи, випробувань культиватора на полях господарства, його доведення дозволили створити справді унікальну техніку, яка чудово справляється з поставленими перед нею завданнями. Михайло Іванович зазначив, що «Квант-12» абсолютно нічим не поступається імпортній техніці і має рівень кращих європейських агрегатів. Культиватор зараз вже цілком готовий для того, щоб його можна було випускати серійно.

Хоча самого культиватора на виставці не було, учасники семінару могли ознайомитися з його фотографіями, технічними характеристиками. На семінарі зібралося чимало представників сільськогосподарських підприємств, інститутів. Багато з них зацікавилися новою технікою, ставили М.І. Грицишину запитання. Було помітно, що багатьом господарям не вистачає саме такої техніки.

Загалом виставка «Агро-2014» для нашого підприємства була успішною. Ми змогли не лише побачити досягнення наших колег, але й показати власний доробок, причому, відразу трьох галузей – рослинництва, тваринництва й механізації. І ще раз упевнилися, що органічне землеробство, те, що ми робимо в ньому вже понад три десятиліття, необхідне людям – як споживачам органічної продукції, так і іншим господарям, які також хочуть виробляти чисті продукти на чистій землі.

Ігор Маковецький, агроном


Повернутись до списку новин


Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник