На підприємстві завершилася осіння посівна. Традиційно рухаючись курсом органічного землеробства, ми і під час осінніх польових робіт продовжували шукати й нові прийоми для подальшого удосконалення нашої технології.
Перш за все це стосується вирощування однієї з основних культур – пшениці озимої. Нинішнього року ми випробували кілька сортів. Вже вкотре найкращий результат за врожайністю і якістю зерна показав сорт Відрада, виведений на Білоцерківській дослідно-селекційній станції. Тому посіяли його й цієї осені. Крім того, використали посівний матеріал ще кількох вітчизняних сортів: Щедра нива, Щедрість, Ера, Чародійка. Також придбали насіння кількох сортів німецької селекції. Вони вже акліматизовані в Україні, тож маємо сподівання отримати від них вагомий врожай у наших умовах.
Одну площу ми виділили під випробування ще шести вітчизняних сортів. Також заклали демонстраційне поле, на якому свої ділянки мають ще понад півтора десятка сортів цієї культури. Таким чином ми виявимо сорти, які найкраще підходять для органічного землеробства і, можливо, у майбутньому займуть великі площі на наших полях.
Уже зійшло жито. Цього року ми віддали перевагу сортам силосного спрямування, які мають розвинену листяно-стеблову масу. Це, насамперед, цінно для використання цієї культури у зеленому конвеєрі. Косити жито на зелений корм можна вже у травні. Важливо й те, що на звільнених площах можна отримати другий врожай, посіявши пізні зернові, зокрема, кукурудзу на силос. Загалом ми посіяли близько 1500 га озимих зернових культур.
Звісно, плани аграріїв завжди коригує природа. На жаль, цієї осені повторилася ситуація, що й торік, коли тривогу викликає посуха. За даними метеорологів, за 9 місяців випала лише третина норми опадів. Утім, перед початком сівби пройшов дощ, тож ґрунт отримав певну кількість вологи. Це добре вплинуло на проростання зерна жита. Тож чекаємо, що підуть дощі й, у поєднанні з перевагами нашої системи органічного землеробства, дозволять одержати добрий врожай.
Те, що ці сподівання не марні, підтверджує цьогорічний врожай, отриманий у важких погодних умовах. Попри песимістичні прогнози, маємо й достойний врожай соняшнику. Він вищий, ніж у багатьох господарствах з інтенсивним землеробством.
Отже, роботи на осінніх полях закінчено. А щоб вчасно і якісно закласти основу для майбутнього врожаю, на підготовці ґрунту й сівбі високопрофесійно, як завжди, працювали механізатори Іван Гетало, Сергій Аглотков, Василь Затона, Юрій Сиволога, Григорій Резинка, Сергій Карпенко, водії Василь Гарячун, Анатолій Антоненко, Василь Ярченко
Павло Панов, агроном
18.02.20
Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективиЗ 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.
12.02.20
Роздоюванню первісток – особлива увагаОдним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.
26.01.20
Сторінками книги – до країни ОрганікиУ рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»