Маємо племінний репродуктор голштинів

24 жовтня, наказом № 562 Міністерства аграрної політики та продовольства України за підписом першого заступника міністра Максима Мартинюка, нашому підприємству присвоєний статус племінного репродуктора голштинської породи великої рогатої худоби.

Тривалий час господарство веде кропітку роботу, спрямовану на поліпшення племінних і продуктивних якостей ВРХ і як наслідок – маємо статус племінного заводу з розведення української червоно-рябої молочної породи та племінного репродуктора з абердино-ангуської породи.

Щоб отримати корів з вищою молочною продуктивністю, краще пристосованих до вимог сучасних доїльних залів та інтенсивного використання вже багато років осіменяємо поголів’я корів молочного напрямку сім’ям плідників голштинської породи. Тож за останнє десятиліття в нас сформувалося численне стадо чистопородних голштинів, причому рідкісних червоно-рябих. Зосереджені вони, в основному, на МТФ №5.

За ініціативи заступника генерального директора з тваринництва Оксани Прокопенко, ми подали документи на комісію з присвоєння племінного статусу і отримали його офіційне підтвердження. Тепер ми маємо всі повноваження розводити племінну голштинську худобу, вести роботу з її подальшого поліпшення, продавати племінний молодняк іншим підприємствам.

У наших планах подальше поліпшення власного молочного стада. Адже голштини – найпродуктивніша молочна худоба в світі. Наприклад, в Ізраїлі середня продуктивність голштинських корів – близько 12 тис. кг молока. Світовий рекорд для цієї породи – понад 20 тис. кг молока за лактацію: саме таку, майже фантастичну, кількість цього продукту отримали від однієї з корів у США. У нас на підприємстві також є тварини, надої яких перевищують 10 тис. кг молока за лактацію. Причому, наші корови показують таку продуктивність без використання штучних молокогінних добавок. Збільшення кількості таких тварин на наших фермах дасть можливість отримувати ще більше екологічно безпечного молока найвищої якості. А це – одне з головних завдань, які стоять перед тваринницькою галуззю «Агроекології».

Олена Кришталь, зоотехнік


Повернутись до списку новин

Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник