У Прибалтиці працюватимуть за технологією «Агроекології»

Нещодавно на запрошення засновника литовської компанії «Agropro» генеральний директор ПП «Агроекологія» Гліб Лук’яненко і головний агроном Сергій Козін ділилися досвідом органічного землеробства з фермерами Литви і Латвії.

Органічне землеробство у цих країнах лише починає розвиватися, проте вже є сертифіковані господарства, виникають цікаві проекти. Один із них реалізує компанія «Agropro», яка збудувала перший у Європі завод із виробництва органічного протеїну з насіння конопель. Цей продукт використовують у своєму харчуванні спортсмени, а також люди, які з тих чи інших причин не вживають тваринний білок. Також тут виробляють органічну конопляну олію і конопляне борошно. Про те, наскільки серйозно компанія ставиться до виробництва саме органічної продукції, можна зрозуміти вже по тому, що в її власній лабораторії можна провести дослідження навіть на наявність ГМО. Утім, компанія не має власної землі і тому залучає до вирощування конопель місцевих фермерів, для яких і був організований семінар.

Цій події передувало знайомство одного із засновників компанії «Agropro» Скірманта Нікстеле з українським органічним сектором. В Україні пана Нікстеле цікавили сорти конопель, виробники цієї культури, технології вирощування. За порадою спеціалістів ТОВ «Органік Стандарт» побував він і на нашому підприємстві, де його радо прийняли і розповіли про наші технології вирощування сільськогосподарських культур. Литовський підприємець зрозумів, що їх успішно можна застосовувати і у Прибалтиці. Тому запросив нас поділитися досвідом із прибалтійськими аграріями. Запрошення було прийнято, адже ми завжди раді поділитися своїм досвідом задля поширення органічного виробництва.

Два дні семінару були напруженими, адже проходив він у двох країнах – Латвії та Литві. Заняття розпочиналися вранці й тривали до пізнього вечора. Генеральний директор Гліб Лук’яненко розповідав про історію підприємства, становлення органічного виробництва, напрямки господарювання. Цінними для фермерів стали поради щодо вибору сортів і постачальників посівного матеріалу для органічного землеробства; знезараження зерноскладів та боротьби із шкідниками без застосування хімічних препаратів, технологічні параметри зберігання зерна.

Я висвітлював конкретні аспекти технології органічного землеробства, ґрунтообробної техніки для цього, прийоми, які ми використовуємо для боротьби з ерозією. Організатори семінару заздалегідь просили нас розкрити саме цю тему, адже для Литви і Латвії вона є однією з найактуальніших. У цих країнах багато опадів, тому водна ерозія ґрунтів завдає великих збитків. Тож для фермерів важливо було почути, як ми контролюємо ці процеси. Щоб закріпити матеріал і надати фермерам дієву допомогу, ми провели практичні заняття – разом із учасниками семінару спланували ґрунтозахисні сівозміни з урахуванням особливостей їхніх господарств.         

В семінарі брали участь і прибалтійські науковці. Так, Вітаутас Лякас, доцент Університету ім. А. Стульгінскіо, у своїй доповіді зробив акцент на тому, як правильно провести весняні роботи для успішного вирощування конопель. Також було представлено ряд новітніх наукових розробок у галузі коноплярства, а також нішевих культур – сочевиці, льоні, люпину, лободи тощо. Отримали фермери й комерційні пропозиції щодо вирощування конопель, гороху, квасолі, льону. Організатори подбали, щоб на цей семінар потрапили всі фермери, які зацікавлені у виробництві органічних конопель і партнерстві з компанією «Agropro»: для аграріїв захід був безкоштовним.

У Прибалтиці місцеві сільгоспвиробники працюють на порівняно невеликих площах. Тут багато господарств, які обробляють по 100 га землі, іноді – до 1000 га. Найбільший агрохолдинг у цих краях має лише 30 тис. га землі. Але і в цих умовах цілком можливо застосовувати модель органічного землеробства, розроблену Семеном Свиридоновичем Антонцем. Так само, як, наприклад, на безмежних просторах Казахстану чи на маленьких фермах Молдови, де ця технологія вже працює у аграріїв, котрі приїжджали до нас за досвідом. Це говорить про універсальність цієї моделі, її швидкої адаптації до місцевих умов, різних кліматичних зон, ґрунтів, особливостей господарств. А ми завжди готові допомогти всім, хто бажає розвивати органічне виробництво.

Сергій Козін, головний агроном


Повернутись до списку новин

Новини

01.06.19

Ціни на органічну продукцію рослинництва та продукти її переробки станом на 1 червня 2019 р.

31.05.19

Аграрна еліта України: «Агроекологія» – серед лідерів галузі

30 травня у Києві, в Національній філармонії України, відбулася церемонія нагородження найкращих аграрних підприємств нашої країни, які увійшли до топ-100 рейтингу «Аграрна Еліта України». Серед нагороджених і наше підприємство.

25.05.19

Задля збереження землі

21 травня в міжнародному Центрі органічного землеробства ПП «Агроекологія» відбулося пленарне засідання ІІ Всеукраїнської конференції «Перспективи інституціонального розвитку земельних відносин в Україні».

20.05.19

Оприскувач на органічному полі: використовуємо біопрепарати

Модель органічного землеробства, розроблена і впроваджена в ПП «Агроекологія», продовжує розвиватися.