У 2012 році за угодами про соціальне партнерство ПП «Агроекологія» спрямувало майже 90 тис. грн. на потреби Михайликівської та Куйбишевської громад. Понад 3,3 млн. грн. було перераховано трьом сільським рада у вигляді податків.
Добрий господар не тільки постійно дбає про розвиток свого підприємства, але й завжди допомагає громаді у її справах. Питання взаємодії підприємства й громади обговорювалося під час зустрічі нещодавно призначеного голови Зіньківської райдержадміністрації Олександра Терещенкова, голови Зіньківської райради Сергія Ващенка, Ставківського сільського голови Олега Кріпака, Михайликівського сільського голови Михайла Михайлика із засновником ПП «Агроекологія» Семеном Свиридоновичем Антонцем, дирекцією підприємства.
Одне з важливих питань, про які йшлося, – соціальне партнерство. Фактично воно існує між господарством і сільрадою вже роками. Підприємство постійно допомагає селянам розчищати сніг, ремонтувати дороги, обкошувати їхні узбіччя, проводити весняне прибирання, утримувати дитячий садочок тощо. Саме завдяки ПП «Агроекологія» у Ставковому кілька років тому з’явилася церква. У минулому році підприємство допомогло відремонтувати шкільний автобус, який підвозить у Ставкове учнів із сіл Арсенівка й Дамаска. Щоправда, на початку нинішнього року техніка знову підвела школярів, але ПП «Агроекологія» так само не залишилося осторонь і вже перерахувало 20 тис. грн. на ремонт автобуса. Загалом щороку на допомогу Ставківській громаді витрачається більше 100 тис. грн.
Під час зустрічі звучали слова подяки за участь підприємства у справах громади, а також йшлося про подальший розвиток такої співпраці. Зокрема – про укладення між господарством і сільською радою угоди про соціальне партнерство. Такі угоди для ПП «Агроекологія» – справа не нова: вони вже укладені з Михайликівською й Куйбишевською сільськими радами. З цього приводу своїм досвідом поділився сільський голова Михайло Михайлик. Він розповів, що угоди про соціальне партнерство підприємство й сільська рада укладали вже двічі. Відповідно до такої угоди, в 2011 році ПП «Агроекологія» виділило Михайликівській громаді 48 тис. грн. на заміну системи опалення сільського будинку культури. У 2012 році перераховано 58,7 тис. грн. на цілий ряд потреб: придбання пластикових труб для розширення водогону в селі Харенки, закупівлю пального для шкільного автобусу, проведення дня села, заміну вікон у дитячому садочку, організацію новорічного концерту, внесення коштів у Фонд сприяння житловому будівництву на селі. Михайло Миколайович розповів, що сума угоди визначається спільно її сторонами. Спочатку узгоджується, скільки коштів підприємство виділятиме за гектар землі, яку обробляє, – як орендованої в селян, так і в сільської ради, а потім відповідно до цього розраховується загальна сума. Укладення такої угоди заплановане й на 2013 рік.
У минулому році за цією ж схемою співпрацювало підприємство і з Куйбишевською сільською радою. Куйбишевський сільський голова Галина Клочко розповіла, що ПП «Агроекологія» зажди відгукується на прохання селян про допомогу, а в 2012 році така взаємодія була закріплена угодою про соціальне партнерство. Громаді необхідні кошти на ремонт будинку культури, і торік, відповідно до угоди, підприємство перерахувало на це 30 тис. грн. Щоправда, тоді їх не вдалося використати, але плани не змінилися, і нинішнього року тут сподіваються все ж розпочати ремонт. А також хочуть продовжити співробітництво і знову укласти про це угоду.
До речі, необхідність співпраці розуміють й інші сільгоспвиробники. Щоправда, у них в оренді небагато землі, тож і суми набагато менші. Так, торік Михайликівська сільська рада уклала договір про соціальне партнерство з ФОП Нос М.В. на суму 500 грн. Ці кошти були витрачені на часткове покриття розходів на вивезення побутового сміття. Куйбишевська сільська рада в 2012 році підписала угоди з ФГ «Біополе», від якого отримала 875 грн. на вивезення побутового сміття, і з ФГ «Спарта», яке перерахувало 935 грн. на проведення дня села.
Ставківський сільський голова Олег Кріпак упевнений, що досвід колег стане в пригоді. Тож у нинішньому році заплановано підписати угоду про соціальне партнерство між ПП «Агроекологія» і Ставківською громадою.
Але, звісно, участь у підвищенні добробуту села не обмежується коштами, виділеними підприємством по лінії соціального партнерства. Щороку великі суми ПП «Агроекологія» перераховує сільським радам у вигляді податків. Так, у 2011 році Михайликівській сільській раді було перераховано 1,508 млн. грн., Куйбишевській сільській раді – 692 тис. грн., Ставківській сільській раді – 661 тис. грн. У 2012 році перераховано Михайликівській сільраді 1,561 млн. грн., Куйбишевській – 819 тис. грн., Ставківській – 936 тис. грн. Отже, загалом трьом сільським радам у 2011 році було сплачено податків на суму 2,861 млн. грн., а в 2012-му – на 455 тис. грн. більше: 3,316 млн. грн.
Таким чином ПП «Агроекологія» продовжує дотримуватися лінії, визначеної багато років тому, – гроші повинні працювати на підвищення добробуту селян, збереження й розвиток сіл. І якщо таких самих переконань у нашій державі дотримувалися б усі виробники, державні й громадські діячі, то напевне ніколи не почули б ми сумних цифр, озвучених нещодавно: за роки незалежності в Україні зникло 400 сіл. Щороку в середньому країна втрачає 20 сіл. І найбільше з року в рік їх зникає у трьох областях з чудовими умовами для ведення сільського господарства – Чернігівській, Сумський і нашій рідній Полтавській...
Наталія Литвин
18.02.20
Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективиЗ 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.
12.02.20
Роздоюванню первісток – особлива увагаОдним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.
26.01.20
Сторінками книги – до країни ОрганікиУ рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»