Популярність органічного виробництва й споживання органічних продуктів у світі продовжує зростати. Не виняток – і Полтавська область.
Якщо ще два роки тому тут було зареєстровано лише 12 органічних операторів, то зараз 23 підприємства мають органічну сертифікацію або перебувають у перехідному періоді. Це – виробники різноманітної сільськогосподарської продукції, переробні підприємства. Їхні власники й керівники бачать у органічному виробництві як можливості для забезпечення людей екологічно безпечними продуктами, збереження землі й довкілля загалом, так і для розвитку перспективного прибуткового бізнесу. Підтримку таким виробникам надає обласна влада – у рамках Програми розвитку органічного землеробства та виробництва органічних продуктів харчування заплановано спрямувати на це 6,2 млн. грн. протягом п’яти років, насамперед – на компенсацію вартості сертифікації.
Сприяння розвитку органічного виробництва визначила своєю метою громадська спілка «Полтавське товариство сільського господарства». Її діяльність спрямована на об’єднання виробників, що працюють у цій галузі. Адже для успішної роботи їм потрібен обмін досвідом з питань технології, ведення бізнесу, отримання консультацій щодо перехідного періоду, сертифікації, вирощування й реалізації нішевих культур тощо. Все більше переваг і додаткових можливостей вони бачать у кооперації. Тому спілка започатковує й реалізує проекти, спрямовані на задоволення цих потреб виробників.
За ініціативи президента ГС «Полтавське товариство сільського господарства» Семена Свиридоновича Антонця та секретаря спілки Антоніни Семенівни Антонець розпочато проект «Органічна Полтавщина», який покликаний популяризувати органічний сектор Полтавщини та надати інформаційну підтримку органічним виробникам області.
В рамках проекту представники видання «АгроЕко» спільно з ГС вирушили в експедицію по Полтавській області. Команда відвідує органічні підприємства, знайомиться з людьми, які стали на шлях органічного виробництва, щоб дізнатися про їхнє життя, мрії, успіхи і поразки. Розповіддю про них ми поділимося з нашими читачами. Отже, перший герой проекту – засновник і керівник ТОВ «Кварк» Василь Лобан.
Ганна Козельська
18.02.20
Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективиЗ 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.
12.02.20
Роздоюванню первісток – особлива увагаОдним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.
26.01.20
Сторінками книги – до країни ОрганікиУ рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»