Європейці підтримають органічне землеробство Полтавщини

Однією з важливих подій останніх тижнів для нашого підприємства і для всієї області став візит експерта Швейцарського інституту органічного сільського господарства Томаса Берне. Європейський фахівець ознайомився із досвідом аграріїв Полтавщини, які працюють за допомогою органічних методів землеробства, а також представив проект підтримки таких виробників.

Полтавська область потрапила до пілотного проекту з підтримки органічного сектору сільського господарства, який починає діяти нинішнього року. Його розробило й реалізовує Німецьке Товариство Міжнародного Співробітництва (GIZ). Саме у рамках цього проекту й відвідав Полтавщину Томас Берне.

Швейцарський спеціаліст побував у ПП «Агроекологія», де зустрівся із засновником підприємства Семеном Свиридоновичем Антонцем. Гостю показали господарство, розповіли про напрямки й методи виробництва сільськогосподарської продукції. Томас Берне був вражений масштабами підприємства, тим, що господарювання вже тривалий час відбувається на засадах органічного виробництва. Він висловив упевненість, що саме такі виробники мають отримувати якнайбільше підтримки.

Семен Свиридонович під час бесіди із гостем розповів, що, на його думку, серед проблем, які треба розв’язати для успішного розвитку органічного землеробства в Україні, – відсутність стандартів органічної продукції, відповідної законодавчої бази, підготовки фахівців-агрономів саме для цього сектору сільського господарства. Також у нашій країні майже немає наукових розробок, які допомогли б господарствам, які не застосовують пестицидів, інсектицидів тощо, здійснювати ефективний захист рослин від шкідників та хвороб.

Томас Берне, уважно вислухавши міркування досвідченого аграрія, запропонував організувати співпрацю із закордонними науковцями, які могли б приїжджати в наше підприємство, проводити тут дослідження, давати рекомендації, а також і переймати безцінний досвід «Агроекології». Одним словом, співпрацювати задля подальшого розвитку органічного сільського господарства, збільшення виробництва його продукції, необхідної для здорового життя людей у будь-якій країні.

Представник GIZ також ознайомився з досвідом інших підприємств Полтавщини, які вже почали працювати на органічних засадах або планують перейти на них у майбутньому. Про результати свого візиту й плани щодо втілення проекту Томас Берне розповів під час засідання круглого столу, яке відбулося 1 лютого в Полтавській державній аграрній академії. У засіданні взяли участь заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олена Адамович, представники зацікавлених підприємств, науковці.

Томас Берне представив пропозиції щодо об’єднання різних учасників органічного сектору області в єдину ініціативну мережу. Гість запропонував назвати її «Органіка з Полтави». Проект буде спрямований на підвищення обізнаності населення щодо переваг споживання органічної продукції, залучення більшої кількості фермерів до органічного землеробства та виробництва органічної продукції. Для цього планується проведення інформаційних, навчальних заходів, надання консультацій тощо. Поміж різних напрямків є не лише суто землеробські, а й, наприклад, такий, як підтримка й розвиток збору та первинної переробки дикорослої рослинної сировини. Розрахований проект GIZ з підтримки органічного сектору сільського господарства на півтора роки.

Ігор Маковецький


Повернутись до списку новин

Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник