Минулого тижня на нашому підприємстві побувала поважна делегація науковців з Інституту агроекології Національної академії аграрних наук України. Очолював її директор інституту, академік Орест Фурдичко. У складі делегації були академік Олександр Тараріко, завідуюча лабораторією органічного виробництва Марина Майстренко, директор дослідної станції лікарських рослин Олексій Устименко. Гості приїхали з пропозиціями співпраці, які озвучили під час зустрічі з С. С. Антонцем.
– Ви – єдиний в Україні, хто на практиці цілеспрямовано займається органічним землеробством. Ми пропонуємо поєднати ваше модельне господарство з теоретичними розробками нашого інституту, створивши на базі ПП «Агроекологія» Національний науково-освітній центр «Органічне виробництво», – зазначив О. І. Фурдичко.
Підготовлений пакет документів, що стосується втілення цього проекту, передали Семену Свиридоновичу. Науковці розповіли, що в країні діє українсько-швейцарський проект з розвитку органічного ринку, в рамках якого на Сквирській дослідній станції створюється науковий полігон з ведення органічного землеробства. Головною ж метою діяльності центру в «Агроекології» буде підготовка фахівців агропромислового комплексу, викладачів і студентів. Заняття проводитимуть науковці Інституту агроекології та інші фахівці з органічного землеробства. Це будуть не лише лекції, але й практичні заняття у полях, на фермах.
Академіки також запропонували разом працювати над сертифікацією ґрунтів для ведення органічного землеробства, виробленої продукції; проводити дослідження новітніх вітчизняних та зарубіжних біологічних препаратів; вивчати оздоровчі властивості органічних продуктів. Науковці мають намір взяти участь у створенні регіонального ландшафтного парку «Лісостеповий чорноземний», у впровадженні проекту з пермакультури на території господарства. А Олексій Устименко зацікавився можливостями вирощування тут органічної лікарської рослинної сировини, використання її у тваринництві. Щодо всього цього були передані офіційні пропозиції.
Куратором нового проекту призначено Марину Майстренко. Розпочати його втілення планується вже незабаром.
Віктор Самородов, доцент ПДАА
18.02.20
Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективиЗ 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.
12.02.20
Роздоюванню первісток – особлива увагаОдним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.
26.01.20
Сторінками книги – до країни ОрганікиУ рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»