Житній хліб з органічного зерна

Багато людей віддають перевагу житньому хлібу, тому є він і в асортименті продукції нашої пекарні. Спочатку ми використовували для його випікання борошно з зерна, вирощеного за звичайними технологіями. Але тепер і цей хліб виробляємо з органічного зерна.

Користь житнього хліба безсумнівна. Саме в ньому містяться незамінні для людського організму амінокислоти, клітковина, макро- і мікроелементи, особливо цінні вітаміни групи В, вітаміни А, РР, Е. Хліб, приготований з житнього борошна, можна впевнено назвати істинно народним продуктом. Але зараз практично неможливо купити справжнього поживного житнього хліба з його таким неповторним смаком.

Дізнавшись, що ми використовуємо житнє борошно, засновник ПП «Агроекологія» Семен Свиридонович Антонець запропонував: «А чому б вам не брати у нас органічне жито?». Звісно, ми зраділи такій пропозиції, адже прагнемо зробити нашу продукцію ще якіснішою і смачнішою.

Жито мелемо на власному млині. Борошно виходить білим, як і пшеничне. Ви запитаєте, а як же з нього роблять чорний хліб? Колір готових виробів залежить як від сорту борошна, технології виробництва, так і від домішок. Наприклад, зараз, порушуючи рецептуру житнього хліба за ДСТУ, пекарі у окремі сорти хліба додають солод, мелясу, які надають буханцям темного кольору і специфічного присмаку.

За порадою Семена Свиридоновича, ми вирішили випікати хліб, в якому немає ніяких сторонніх домішок. Тому в його складі – 80% житнього борошна. Оскільки житнє борошно не містить клейковини, до нього обов’язково додають пшеничне. Інакше хліб не вийде. За різною рецептурою, співвідношення двох видів борошна може бути різним. Ми ж зупинилися на максимальному вмісті саме житнього, додаємо ще й житні висівки. Замішуємо тісто на житньому сирівцеві. Заквасок не використовуємо. Загалом, довелося поекспериментувати, перш ніж вдалося виробити рецептуру, яка б задовольнила споживачів.

Але ми не зупиняємося на досягнутому і продовжуємо експерименти. Використовували борошно грубого помелу, намагалися робити тісто як звичайним, так і заварним способом тощо. Дуже цікаво було б дізнатися, як випікали житній хліб наші прабабусі. Запитували про це родичів, знайомих, але, на жаль, ні в кого не збереглося такого рецепту. Можливо, секрет випікання житнього хлібу за старовинними рецептами є в когось з читачів газети «Агро-Еко»? Ми були б дуже вдячні, якби хтось поділився ним з нами. Адже тоді ми змогли б годувати споживачів не просто смачним, екологічно чистим, а ще й по-справжньому народним хлібом.     

Новий сорт хліба вже з’явився у продажу, купують його в нас і для їдальні ПП «Агроекологія». Цей хліб – світлого кольору, має аромат жита і гарний смак. До речі, він дуже сподобався міським жителям. Так, у Шишаках багато містян, що приїжджають до родичів, обов’язково шукають в магазинах «михайликівський» хліб – і не тільки житній, адже знають, що наша продукція випечена з органічного борошна. Купують житній хліб і хворі на цукровий діабет, адже вироби з пшеничного борошна їм протипоказані. А ми раді, що можемо надати людям продукт, якого вони потребують.

Світлана Червонкова, підприємець

 


Повернутись до списку новин

Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник