Органічний рух

«Органічне сільське господарство – система виробництва, що підтримує здоров’я ґрунтів, екосистем і людей. Воно перебуває у взаємозв’язку з екологічними процесами, біологічною різноманітністю та природними циклами, характерними для місцевих умов, при цьому припиняється використання шкідливих ресурсів, які викликають несприятливі наслідки. Органічне сільське господарство поєднує в собі традиції, нововведення та науку з метою покращення стану навколишнього середовища, сприяння розвиткові гармонійних взаємовідносин і належного рівня життя для всього зазначеного вище», – таке визначення органічного землеробства дає Міжнародна федерація органічного сільськогосподарського руху (IFOAM).

Господарства, що переходять на засади органічного виробництва, відмовляються від застосування генномодифікованих організмів (ГМО), антибіотиків, отрутохімікатів та мінеральних добрив. У результаті вони отримують екологічно чисту продукцію, яка не містить шкідливих для споживачів речовин.

Зараз органічне землеробство застосовують понад 140 країн. У багатьох із них під цю систему господарювання відведені величезні площі. Наприклад, в Австралії майже чверть загальної площі сільгоспугідь зайняті органічним виробництвом. В Аргентині таких площ – понад 15%, в Бразилії – більше 3%. Натомість в Україні – лише 0,7%.

Утім, органічне сільське господарство дедалі більше поширюється і в нашій країні, де вже існує потужний органічний рух, до якого входить ряд неурядових організацій: Федерація органічного руху України, Асоціація «Чиста Флора», Об’єднання «Полтава-органік», Міжнародна Громадська Асоціація учасників біовиробництва «БІОЛан Україна», Клуб органічного землеробства, Спілка учасників органічного агровиробництва «Натурпродукт» та інші. З 2007 року працює перший український акредитований сертифікаційний орган «Органік стандарт». З 2009 року Федерація органічного руху України у співпраці з міжнародними організаціями та виробниками органічної продукції, за підтримки Міністерства аграрної політики України проводить всеукраїнські ярмарки органічних продуктів.

ПП «Агроекологія» співпрацює з організаціями органічного руху України, зокрема – Федерацією органічного руху України, Об’єднанням «Полтава-органік», бере активну участь у ярмарках, виставках органічної продукції.

Зараз у світі органічне землеробство доволі популярне: його застосовують понад 140 країн. У багатьох із них під цю систему господарювання відведені величезні площі.

ПП «Агроекологія» також співпрацює з організаціями органічного руху України.


Статті по темі

  • 27.09.19 «Подвиг на користь всього людства»

    Відбулося вручення Семену Свиридоновичу Антонцю Державної премії України в галузі науки і техніки.

  • 20.06.15 Еспарцетовий розмай з користю для землі

    Один із найважливіших елементів технології, що застосовується в «Агроекології», - використання багаторічних трав.

  • 01.04.15 Час повертатися до людяності

    21 березня до ПП «Агроекологія» завітали гості з Сумщини, щоб запросити Семена Свиридоновича Антонця на великий семінар із землеробства, який відбудеться на початку квітня у Державному підприємстві «Дослідне господарство «Правдинське»» Інституту рослинниц

  • 08.03.15 Захистити бджіл спільними зусиллями

    «Поки живе бджола – живе людство» – цей відомий вислів повністю відображає роль маленької комахи-трудівниці у житті людини. Проте, сьогодні домашня бджола потребує захисту, як на місцевому, так і на державному рівнях

  • 27.12.14 Хижаки на захисті полів

    У нашому підприємстві ми намагаємося господарювати співпрацюючи з природою. Тому нещодавно вирішили «поставити на службу» диких хижих птахів, які харчуються мишоподібними гризунами

  • 10.11.14 Дбати про землю для людей і держави

    Нова книга розповідає про органічне землеробство крізь призму бачення науковців



Новини

18.02.20

Biofach 2020: світові тенденції й українські перспективи

З 12 по 15 лютого ПП «Агроекологія» вже вп’яте взяло участь у Міжнародній виставці органічних продуктів BioFach у німецькому місті Нюрнберг.

12.02.20

Роздоюванню первісток – особлива увага

Одним із важливих чинників, який формує молочну продуктивність корів є роздоювання первісток.

26.01.20

Сторінками книги – до країни Органіки

У рамках проекту «Ми органічні» у світ вийшла книжка «Подорож до країни Органіки»

14.01.20

Комфорт для первісток

На МТФ №2 запрацював новий корівник