Органічний рух

«Органічне сільське господарство – система виробництва, що підтримує здоров’я ґрунтів, екосистем і людей. Воно перебуває у взаємозв’язку з екологічними процесами, біологічною різноманітністю та природними циклами, характерними для місцевих умов, при цьому припиняється використання шкідливих ресурсів, які викликають несприятливі наслідки. Органічне сільське господарство поєднує в собі традиції, нововведення та науку з метою покращення стану навколишнього середовища, сприяння розвиткові гармонійних взаємовідносин і належного рівня життя для всього зазначеного вище», – таке визначення органічного землеробства дає Міжнародна федерація органічного сільськогосподарського руху (IFOAM).

Господарства, що переходять на засади органічного виробництва, відмовляються від застосування генномодифікованих організмів (ГМО), антибіотиків, отрутохімікатів та мінеральних добрив. У результаті вони отримують екологічно чисту продукцію, яка не містить шкідливих для споживачів речовин.

Зараз органічне землеробство застосовують понад 140 країн. У багатьох із них під цю систему господарювання відведені величезні площі. Наприклад, в Австралії майже чверть загальної площі сільгоспугідь зайняті органічним виробництвом. В Аргентині таких площ – понад 15%, в Бразилії – більше 3%. Натомість в Україні – лише 0,7%.

Утім, органічне сільське господарство дедалі більше поширюється і в нашій країні, де вже існує потужний органічний рух, до якого входить ряд неурядових організацій: Федерація органічного руху України, Асоціація «Чиста Флора», Об’єднання «Полтава-органік», Міжнародна Громадська Асоціація учасників біовиробництва «БІОЛан Україна», Клуб органічного землеробства, Спілка учасників органічного агровиробництва «Натурпродукт» та інші. З 2007 року працює перший український акредитований сертифікаційний орган «Органік стандарт». З 2009 року Федерація органічного руху України у співпраці з міжнародними організаціями та виробниками органічної продукції, за підтримки Міністерства аграрної політики України проводить всеукраїнські ярмарки органічних продуктів.

ПП «Агроекологія» співпрацює з організаціями органічного руху України, зокрема – Федерацією органічного руху України, Об’єднанням «Полтава-органік», бере активну участь у ярмарках, виставках органічної продукції.

Зараз у світі органічне землеробство доволі популярне: його застосовують понад 140 країн. У багатьох із них під цю систему господарювання відведені величезні площі.

ПП «Агроекологія» також співпрацює з організаціями органічного руху України.


Статті по темі

 • 06.04.18 Біодинамічне землеробство вивчають в Україні

  Існує кілька землеробських систем, які дозволяють виробляти природну, корисну для здоров’я людей продукцію. Одна з них – біодинамічне землеробство.

 • 12.04.13 Органічне виробництво як принцип життя

  Чи потрібні сьогодні людям чисті, не забруднені різними хімікатами й ГМО продукти харчування, чи, можливо, споживачам все одно, що їсти, – аби дешевше? Відповідь на це запитання можна було отримати 8 вересня в центрі Києва на Контрактовій площі.

 • 16.02.13 У Німеччину – за європейським досвідом органічного виробництва

  З 12 по 16 лютого у німецькому місті Нюрнбергг проходила виставка «BioFach 2013», участь у якій взяла українська делегація. В її складі був представник ПП «Агроекологія» агроном Ігор Маковецький.

 • 12.10.12 ПП «Агроекологія» має статус академічного підприємства

  Здобутки ПП «Агроекологія» в галузі органічного землеробства отримали визнання на найвищому державному рівні. Сьогодні підприємство співпрацює з провідними науковцями України як асоційований член Національної академії аграрних наук України (НААН).

 • 11.03.12 Земна філософія і практика «бунтівного фермера»

  Живе в Австрії фермер, господарює на 45 гектарах землі, що дісталася йому в спадок від батька. Землю цю не можна порівняти з українськими чорноземами: чоловіку доводиться обробляти кам’янистий ґрунт на майже півторакілометровій висоті над рівнем моря. Але

 • 13.01.12 Українці Росії прагнуть прислужитися своїй історичній батьківщині

  Нещодавно в Білгородській області Російської Федерації побувала делегація аграріїв та науковців з Дніпропетровщини та Полтавщини. Серед них – координатор Всеукраїнської програми «Природне землеробство» Іван Лазаренко, голова Дніпропетровського общинного


наступна

Новини

15.06.18

Сучасні технології – на ферми

На фермах ПП «Агроекологія» триває робота з впровадження електронної системи управління годівлею.

10.06.18

Сінаж заготували у рекордні терміни

Дуже швидкими темпами цього року відбулася заготівля сінажу.

05.06.18

Спочатку – порядок на полях, потім – на ринку

Створення й насичення ринку органічної продукції в Україні вимагає зусиль як від виробників, так і від держави.

01.05.18

Ціни на органічну продукцію рослинництва та продукти її переробки станом на 1 травня 2018 р.