Органічний рух

«Органічне сільське господарство – система виробництва, що підтримує здоров’я ґрунтів, екосистем і людей. Воно перебуває у взаємозв’язку з екологічними процесами, біологічною різноманітністю та природними циклами, характерними для місцевих умов, при цьому припиняється використання шкідливих ресурсів, які викликають несприятливі наслідки. Органічне сільське господарство поєднує в собі традиції, нововведення та науку з метою покращення стану навколишнього середовища, сприяння розвиткові гармонійних взаємовідносин і належного рівня життя для всього зазначеного вище», – таке визначення органічного землеробства дає Міжнародна федерація органічного сільськогосподарського руху (IFOAM).

Господарства, що переходять на засади органічного виробництва, відмовляються від застосування генномодифікованих організмів (ГМО), антибіотиків, отрутохімікатів та мінеральних добрив. У результаті вони отримують екологічно чисту продукцію, яка не містить шкідливих для споживачів речовин.

Зараз органічне землеробство застосовують понад 140 країн. У багатьох із них під цю систему господарювання відведені величезні площі. Наприклад, в Австралії майже чверть загальної площі сільгоспугідь зайняті органічним виробництвом. В Аргентині таких площ – понад 15%, в Бразилії – більше 3%. Натомість в Україні – лише 0,7%.

Утім, органічне сільське господарство дедалі більше поширюється і в нашій країні, де вже існує потужний органічний рух, до якого входить ряд неурядових організацій: Федерація органічного руху України, Асоціація «Чиста Флора», Об’єднання «Полтава-органік», Міжнародна Громадська Асоціація учасників біовиробництва «БІОЛан Україна», Клуб органічного землеробства, Спілка учасників органічного агровиробництва «Натурпродукт» та інші. З 2007 року працює перший український акредитований сертифікаційний орган «Органік стандарт». З 2009 року Федерація органічного руху України у співпраці з міжнародними організаціями та виробниками органічної продукції, за підтримки Міністерства аграрної політики України проводить всеукраїнські ярмарки органічних продуктів.

ПП «Агроекологія» співпрацює з організаціями органічного руху України, зокрема – Федерацією органічного руху України, Об’єднанням «Полтава-органік», бере активну участь у ярмарках, виставках органічної продукції.

Зараз у світі органічне землеробство доволі популярне: його застосовують понад 140 країн. У багатьох із них під цю систему господарювання відведені величезні площі.

ПП «Агроекологія» також співпрацює з організаціями органічного руху України.


Статті по темі

 • 27.07.18 Олексій Міку: органічний фермер із глобальним мисленням

  Молдова – одна із країн, в яких останніми роками стрімко розвивається органічне землеробство. Серед першопрохідців такого господарювання тут – фермер Олексій Міку.

 • 08.08.13 Пошук найкращих рішень для органічного землеробства триває

  8 серпня у нашому господарстві побували науковці, які разом із Семеном Свиридоновичем Антонцем продовжують втілювати його ідеї з удосконалення культиваторної лапи.

 • 12.04.13 Органічне виробництво як принцип життя

  Чи потрібні сьогодні людям чисті, не забруднені різними хімікатами й ГМО продукти харчування, чи, можливо, споживачам все одно, що їсти, – аби дешевше? Відповідь на це запитання можна було отримати 8 вересня в центрі Києва на Контрактовій площі.

 • 16.02.13 У Німеччину – за європейським досвідом органічного виробництва

  З 12 по 16 лютого у німецькому місті Нюрнбергг проходила виставка «BioFach 2013», участь у якій взяла українська делегація. В її складі був представник ПП «Агроекологія» агроном Ігор Маковецький.

 • 12.10.12 ПП «Агроекологія» має статус академічного підприємства

  Здобутки ПП «Агроекологія» в галузі органічного землеробства отримали визнання на найвищому державному рівні. Сьогодні підприємство співпрацює з провідними науковцями України як асоційований член Національної академії аграрних наук України (НААН).

 • 11.03.12 Земна філософія і практика «бунтівного фермера»

  Живе в Австрії фермер, господарює на 45 гектарах землі, що дісталася йому в спадок від батька. Землю цю не можна порівняти з українськими чорноземами: чоловіку доводиться обробляти кам’янистий ґрунт на майже півторакілометровій висоті над рівнем моря. АлеНовини

01.08.18

Ціни на органічну продукцію рослинництва та продукти її переробки станом на 1 серпня 2018 р.

20.07.18

Жнивуємо у непростих умовах

Цього року жнива на нашому підприємстві розпочалися 9 липня. Утім, вологе літо вносить свої корективи.

10.07.18

Виробили більше молока

Плідно попрацювавши протягом першого півріччя 2018 року, тваринники збільшили виробництво молока, а також середній надій на корову в цілому по підприємству.

01.07.18

40 років органічній Україні: досвід і перспективи

Поєднання науки та практики, праці й свята: такими стали два дні, 21 і 22 червня, під час яких на Полтавщині відбулися масштабні органічні заходи – конференція в Полтавській державній аграрній академії «Органічне рослинництво: найкращі практики за 10 рокі